Іран продовжить співпрацю з МАГАТЕ

Іран хоче захистити себе від нових санкцій Ради безпеки ООН.

Мохаммад Хосейні
Архів
Мохаммад Хоссейні заявляє, що Іран не хоче нових санкцій проти себе.
Тегеран продовжить співпрацю з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ), щоб не допустити ухвалення Радою Безпеки ООН нової резолюції, яка посилить санкції стосовно країни.

Про це заявив у неділю виступив офіційний представник МЗС Ірану Мохаммад Алі Хоссейні. 

"Саме продовжуючи співпрацю з МАГАТЕ, ми прагнемо запобігти ухваленню нових санкцій", - сказав журналістам іранський дипломат. Якщо ж нові санкції відносно Тегерана будуть прийняті, то Іран "оголосить у відповідь про своє рішення на них", додав Хоссейні. 

"Радикальний підхід деяких держав, спрямований на завдання збитку позитивній співпраці Ірану з МАГАТЕ не приніс дивідендів цим урядам, про що свідчать підсумки останнього засідання "шістки" (постійних члени РБ ООН і Німеччини)", - відзначив представник МЗС Ірану. 

Хоссейні закликав усіх членів "шістки" підтримати взаємодію Тегерана з МАГАТЕ зі зняття питань, що залишаються в агентства стосовно характеру ядерної програми Ірану. 

"Шістка" країн-парламентерів з іранської ядерної проблеми в минулу п'ятницю вирішила відкласти рішення питання про накладення додаткових санкцій на Іран до листопаду цього року. 

Як говориться в спільній заяві США, Росії, Китаю, Великобританії, Франції та Німеччини, "шістка" затвердить текст третьої резолюції Радбезу ООН і проведе голосування в листопаді після того, як заслухає доповіді представника ЄС із загальної зовнішньої політики й політики безпеки Хав'ера Солани та генерального директора МАГАТЕ Мохаммеда ель-Барадеї. 

21 серпня Іран і МАГАТЕ досягли угоди щодо робочого плану з поетапного зняття питань, що залишаються в агентства стосовно іранської ядерної програми. Пізніше МАГАТЕ підтвердило, що Тегеран вирішив усі питання з агентством щодо експериментів з плутонієм, і агентство вважає цю тему закритої. 

Відповідно до угоди, Іран зобов'язався до кінця цього року відповісти на всі питання, що залишилися в МАГАТЕ стосовно до іранської ядерної програми. 

В даний час агентство веде переговори з Іраном щодо прояснення питань, пов'язаних зі створенням у цій країні газових центрифуг "Пі-1" та "Пі-2".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: