Іран продовжить збагачувати уран

Тегеран не має наміру припиняти роботи зі збагачення урану, всупереч вимогам міжнародної спільноти.

Ядерна програма Ірану (Фото: www.cbc.ca)
Іран не виконує вимог Заходу стосовно запровадження мораторію на збагачення урану. (Фото: www.cbc.ca)
Тегеран не має наміру припиняти роботи зі збагачення урану, заявив у неділю офіційний представник МЗС Ірану Мохаммад Алі Хоссейні.

”Ми неодноразово заявляли, що ядерна діяльність Ісламської Республіки продовжується, і продовжуватиметься відповідно до графіку", - сказав журналістам іранський дипломат.

При цьому він наголосив, що "призупинення робіт зі збагачення урану для Ірану абсолютно неприйнятне".

Міжнародна спільнота в особі "шістки" країн-парламентарів по Ірану (постійні члени Ради Безпеки ООН і Німеччина) вимагає від Тегерана як заходу зі створення атмосфери довіри до мирної спрямованості його ядерної програми запровадити мораторій на роботи зі збагачення урану та звинувачує владу країни в спробах створення ядерної зброї.

Після того, як Іран проігнорував резолюції Ради Безпеки ООН 1696 і 1737, що закликали запровадити мораторій на роботи зі збагачення урану, РБ ООН 24 березня цього року одноголосно прийняв нову резолюцію 1747, яка посилює санкції стосовно ядерної та ракетної програм Ісламської Республіки. У відповідь на резолюцію Іран заявив про намір обмежити співпрацю з МАГАТЕ, поки "ядерне досьє" Тегерана не буде повернено з Радбезу ООН до відання агенції.

Крім того, президент Ірану Махмуд Ахмадинежад 9 квітня оголосив про те, що Іран переходить від науково-дослідної стадії збагачення урану до промислового виробництва ядерного палива.

Термін резолюції добіг кінця 23 травня, але Іран досі не виконав вимог документу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: