Іран продовжує експортувати нафту попри санкції США - NYT

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За даними аналітиків, у червні Іран щодня експортував близько 500 тис. бар. нафти. Це в п'ять разів менше, ніж було до виходу США з ядерної угоди і нових санкцій.

Щонайменше 12 іранських танкерів продовжують перевозити нафту до Азії і Середземномор'я попри санкції США.

Про це йдеться в матеріалі газети The New York Times.

Газета вивчила пересування більше 70 танкерів, що належать Ірану, через сервіси MarineTraffic і Refinitiv, а також за допомогою супутникових знімків компанії Planet Labs.

Після 2 травня, коли санкції проти Тегерана набрали чинності, нафту постачали тільки 12 з них. Половина з цих судів займалася поставками до Китаю, інші прямували до Середземного моря через Суецький канал і, як вважають аналітики, яких опитувала газета, могли постачати нафту до Сирії і Туреччини.

Нагадаємо, 8 травня Іран надіслав листа підписантам ядерної угоди і повідомив, що призупиняє виконання частини власних зобов’язань, що стосуються обмеження продажу тяжкої води та збагаченого урану. У відповідь на це США знову розширили санкціїпроти ісламської країни.

У листопаді 2018 року набрали чинності всі санкції США, які були скасовані раніше, після підписання Іранської ядерної угоди. На початку травня 2018 року Трамп оголосив про вихід із ядерної угоди з Іраном, укладеної 2015 року разом з Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною. Також було оголошено про відновлення дії санкцій проти Тегерана, що, згідно з планом дій, знімалися в обмін на закриття ядерної програми.

Відео Нафтовий конфлікт: неподалік Перської затоки Іран затримав британський танкер

Військові арештували судно і звинуватили в порушенні міжнародного морського права. Світова спільнота відреагувала миттєво. У Лондоні усі звинувачення вважають безпідставними і закликають негайно звільнити танкер разом з екіпажем, аби не роздмухувати конфлікт. Засудили захоплення судна також у Сполучених Штатах, Німеччині та Франції.  

Нафтовий конфлікт: неподалік Перської затоки Іран затримав британський танкер

Залиште свій коментар

Вибір редакції