Іран продовжує озброюватись

Нова балістична ракета дального радіусу дії, про створення якої сьогодні, 27 листопада, повідомив Іран, здатна вражати ціль на відстані до 2000 км.

Міністр оборони Ірану Мустафа Мухаммад Наджар (Mostafa Mohammad Najjar) заявив 27 листопада, що його відомство побудувало нову балістичну ракету дальнього радіусу дії.

За словами Наджара, ракета, що одержала назву "Ашура" (Ashura) на честь церемонії поминання імаму шиїта Хуссейна, здатна вражати ціль на відстані до 2000 кілометрів.

Знімки нової ракети поки продемонстровані не були.

Ахмадінежад - Наджар
Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад прислуховується до міністра оборони Мустафи Мухаммада Наджара (Фото: USA today)
Нагадаємо, що в листопаді 2006 року Іран повідомив про успішні випробування балістичних ракет "Шахаб-3" (Shahab-3), дальність польоту яких нібито складає до 2000 кілометрів. Проте у вересні 2007 року в ході військового параду на згадку про Ірано-іракську війну 1980-1988 років було оголошено, що радіус дії "Шахаб-3" складає всього 1300 кілометрів.

В той же час в ході цього параду Іран показав нову балістичну ракету середнього радіусу дії "Ghadr" ("Сила"), яка здатна вражати ціль на відстані до 1800 кілометрів. За словами експертів, "Ghadr" є покращеною версією ракети "Шахаб-3".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: