Іран продовжує збагачувати уран, ігноруючи ООН

Іран має в своєму розпорядженні 2,8 тонни низькозбагаченого урану - більше на 15% в порівнянні з травнем.

Іран збільшив на 15% в порівнянні з травнем кількість наявного у нього низькозбагаченого урану.

За даними атомного агентства ООН, зараз Іран має в своєму розпорядженні 2,8 тонни низькозбагаченого урану проти 2,43 тонн у травні. Це кількості вистачить для виробництва трьох ядерних боєголовок. Крім того, за станом на середину серпня в розпорядженні іранських ядерників було не менше 22 кг збагаченого до 20% урану, необхідного, як заявляють в Тегерані, для дослідницького реактора. Цей факт свідчить про те, що Тегеран продовжує реалізацію своєї ядерної програми, незважаючи на чинні стосовно нього жорсткі міжнародні санкції.

В атомного агентства ООН як і раніше зберігається занепокоєння щодо можливої діяльності Ірану з розробки ядерної зброї. Моніторинг діяльності Ірану в ядерній сфері пов'язаний з деякими труднощами, що обумовлено незгодою іранської влади з деякими запропонованими атомним агентством ООН кандидатурами міжнародних інспекторів.

Як відомо, США і низка інших країн Заходу звинувачують Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми розвитку мирної атомної енергетики. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма носить виключно мирний характер.

Рада безпеки ООН 9 червня прийняла чергову резолюцію, яка передбачає посилення санкцій відносно Ірану. Це четверта резолюція, прийнята через небажання Тегерана виконувати міжнародні вимоги і прояснити низку питань щодо іранської ядерної програми. США і ЄС в односторонньому порядку ввели відносно Ісламської Республіки додаткові обмежувальні заходи. Американські санкції в основному зачіпають нафтогазовий сектор Ірану, а також іранські компанії, підозрювані американськими властями в причетності до розробки ракетних програм.

Читайте також:

Іранський парламент захистив ядерну програму країни

Іран збудує новий ядерний центр

Радбез ООН ввела санкції проти Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: