Іран розкриє свої центрифуги

Іран надасть МАГАТЕ інформацію про центрифуги для збагачення урану.

Ядерна програма Ірану (Фото: www.cbc.ca)
Тегеран надасть МАГАТЕ відповіді на питання, що є у нього, щодо історії створення іранськими атомниками центрифуг "Пі-1" і "Пі-2"
Іран за підсумками переговорів з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ), другий раунд яких почався у вівторок у Тегерані, готовий надати МАГАТЕ інформацію про свої центрифуги для збагачення урану.

Про це повідомило іранське офіційне інформагентство ІРНА з посиланням на джерела, близькі до переговорів.

За інформацією агентства, Тегеран надасть МАГАТЕ відповіді на питання, що є у нього, щодо історії створення іранськими атомниками центрифуг "Пі-1" і "Пі-2". Роз'яснення іранської сторони будуть запротокольовані і передані в штаб-квартиру МАГАТЕ у Відні.

На наступній зустрічі, яка запланована на кінець жовтня в Тегерані, Іран дасть додаткові відповіді на питання агентства. Після чого МАГАТЕ представить свої висновки та оцінку пояснень іранців.

Представники МАГАТЕ прибули до Тегерана у вівторок вранці. Делегацію агентства очолює заступник гендиректора МАГАТЕ Оллі Хейнонен. Іранську сторону представляє постпред Ірану при МАГАТЕ Алі Асгяр Солтаніє, заступник глави Організації з атомної енергії ІРІ Мохаммад Саїді, заступник секретаря Радбезу Ірану Джавад Ваїді, а також представники МЗС.

Попередній раунд переговорів по центрифугах відбувся в Тегерані 24-25 вересня на рівні експертів.

В даний час в Ірані на заводі зі збагачення урану в Натанзі (центральна іранська провінція Ісфаган) функціонує близько 3 тисяч центрифуг. Іранське керівництво неодноразово заявляло, що планує встановити в Натанзі 50 тисяч центрифуг, робота яких дозволить Ірану стати незалежним від поставок ядерного палива з-за кордону.

Центрифуги "Пі-2" є вдосконаленими моделями центрифуг "Пі-1". Вони більш надійні в експлуатації і дозволяють збагатити уран до 90% вмісту ізотопів урану-235, рівня необхідного для створення ядерного боєзаряду.

Іран і МАГАТЕ 21 серпня досягли угоди щодо робочого плану з поетапного зняття питань, що залишаються у агентства, до іранської ядерної програми. Пізніше МАГАТЕ підтвердила, що Тегеран вирішив усі питання з агентством щодо експериментів з плутонієм, і агентство вважає цю тему закритою. Відповідно до угоди, Іран зобов'язався до кінця цього року відповісти на всі питання, що залишилися у МАГАТЕ, до іранської ядерної програми.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: