Іран розпочав масштабні військові навчання у Перській затоці

В маневрах беруть участь сухопутні, морські та авіаційні підрозділи. У ході навчань пройдуть випробування декількох моделей бойових ракет.

Корпус вартових ісламської революції (КВІР) - елітний підрозділ збройних сил Ірану - проводить у Перській затоці і Ормузькій протоці широкомасштабні триденні навчання військово-морських сил.

Маневри мають кодову назву "Великий Пророк-5", у них також беруть участі сухопутні і військово-повітряні сили Ірану.

У навчаннях задіяно 313 різних швидкохідних катерів КВІР з реактивними установками і торпедними апаратами, в тому числі катери спеціального призначення та катери з морською піхотою і підводниками на борту. Наразі військово-морські сили провели операцію із захоплення і знищення корабля уявного противника.

Як повідомило командування КВІР, основна мета морських навчань "Великий пророк-5" полягає у відпрацюванні тактичних дій з використанням сучасних озброєнь, а також у підвищенні рівня боєготовності збройних сил країни.

Навчання, подібні до нинішніх, Іран проводить щорічно, і, як правило, в рамках навчань проводяться випробування новітніх зразків ракетної техніки Ірану.

Так, у липні 2008 року в ході навчань "Великий пророк-3" було проведено успішні запуски ракет великої і середньої дальності класу земля-море, земля-земля, море-земля, а також проведено пуск надшвидкісної торпеди Хут (Кіт). Крім того, успішно проведено навчальний пуск модернізованої ракети Шахаб-3 з максимальною дальністю польоту понад 2 тисячі кілометрів. Ракета здатна досягти території Ізраїлю і військових баз США у Перській затоці.

У вересні 2009 року в ході навчань з протиракетної оборони Великий пророк-4 КВІР провів випробування твердопаливної двоступеневої балістичної ракети Саджіль класу земля-земля, максимальна дальність польоту якої, за словами іранських фахівців, котрі розробили ракету, становить 2 тисячі кілометрів.

Випробування ракет викликали різку критику з боку країн Заходу, в першу чергу США, що зажадали від Тегерана негайно припинити роботи з розробки балістичних ракет, які, як вважають у Вашингтоні, потенційно можуть використовуватися для доставки ядерної зброї.

Читайте також:

Пентагон назвав дату можливого ядерного удару Ірану по США

Духовний лідер Ірану назвав США "атомним злочинцем"

Ліван боїться стати полігоном для випробувань ізраїльської та іранської зброї в разі війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: