Іран розпочав виробництво нового покоління центрифуг

До 2011 року Тегеран пообіцяв запустити у промислове виробництво нове покоління центрифуг, а поки фахівці зосереджені на АЕС "Бушер".

Тегеран розпочав виробництво нового покоління центрифуг "IR4" і "IR3" і планує ввести їх в експлуатацію до кінця наступного іранського року (який закінчується 21 березня 2011 року).

"Зараз ми встановлюємо каскад центрифуг для збагачення, щоб добре оцінити можливі вади їх функціонування", - повідомив глава Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбар Салехі.

Він зазначив, що на ядерних об'єктах Ірану функціонують понад шість тисяч центрифуг, у тому числі і нове покоління центрифуг, які незабаром тестуватимуться.

Салехі наголосив, що Іран не поспішатиме виробляти центрифуги нового покоління в промислових масштабах, поки не будуть враховані всі технічні моменти.

Головний іранський ядерник також повідомив, що пріоритетом для Тегерана є запуск в експлуатацію АЕС "Бушер". За словами Салехі, до запуску АЕС залишилося провести три тестування

Салехи також сказав, що АЕС "Бушер" в даний час є однією з найбезпечніших атомних станцій.

"Якщо не станеться жодного інциденту, то АЕС "Бушер" найближчими місяцями буде запущена в експлуатацію", - додав він.

Кажучи про будівництво в Ірані десяти нових заводів зі збагачення урану, Салехі сказав, що керівництво країни "надало Організації з атомної енергії два місяці для вивчення питання і надання необхідної інформації".

Нагадаємо, президент Ірану Махмуд Ахмадінежад сказав, що зусилля західних країн з протидії розвитку іранської ядерної програми не увінчалися успіхом, і Іран сам може виробляти уран, необхідний для функціонування тегеранського дослідницького реактора.

Разом з цим, Тегеран оголосив про намір збудувати 10 нових заводів зі збагачення урану. Вони будуть аналогічними вже побудованому ядерному об'єкту в Натанзі.

Ахмадінежад заявив, що Ісламська Республіка має виробляти по 250-300 тонн ядерного палива на рік.

Читайте також:

МАГАТЕ готується засудити Іран за невиконання зобов'язань з ядерної проблеми

Іран передав в МАГАТЕ свої пропозиції стосовно урану

Іран заробив 5 млрд доларів на відмові від американської валюти

США запропонували ввести нові санкції стосовно Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: