Іран розробив супутник для спостереженням за Європою та США

Іран закінчив розробку супутника для спостереження з космосу. Супутник "Месбах" вийде на орбіту в 2011 році.

Іран завершив роботи по створенню дослідного супутника власного виробництва "Месбах" ("Факел").

Про це повідомив керівник Організації авіаційної та космічної промисловості Ірану генерал Сейєд Мехді Фарах, супутник повинен бути запущений у 1390 році за іранським календарем (розпочнеться 21 березня 2011 року).

"Цей супутник був створений зусиллями іранських фахівців за участю Італії, і повністю готовий до запуску", - сказав Фарах.

За його словами, вага космічного апарату складає 5,63 кг, а термін його служби на орбіті - 3 роки. "Супутник "Месбах" буде здатний вести спостереження на низькій навколоземній орбіті за великою територією земної поверхні, включаючи країни Європи і США", - зазначив Фарах, додавши, що апарат проектувався для збору та передачі інформації.

Месбах став першим іранським проектом з освоєння космосу, роботи в рамках якого почалися після Ісламської революції. Його реалізацію було розпочато в 1996 році Організацією науково-промислових досліджень Ірану, підвідомчій міністерству науки, досліджень і технологій.

З 1998 року в проекті беруть участь міністерство зв'язку та інформаційних технологій і одна італійська компанія, що спеціалізується в галузі зв'язку.

Супутник, витрати на створення якого склали близько 40 млн дол., планується використовувати для науково-дослідних та освітніх цілей. Він призначається для вивчення водних і земельних ресурсів, пошуку корисних копалин, метеорологічних досліджень, для здійснення контролю за станом водно-зрошувальних систем і електроенергетичних мереж, нафто-і газопроводів, для надання допомоги при надзвичайних ситуаціях.

Нагадаємо, 3 лютого Іран за допомогою своєї ракети-носія вивів на навколоземну орбіту перший національний супутник "Омід" ("Надія").

А 26 листопада минулого року влада Ірану оголосила про другий у своїй історії успішний запуск ракети "Кавешгяр-2" ("Дослідник") в космос, яка після завершення своєї місії через 40 хвилин на спеціальному парашуті повернулася на землю з науковими даними.

Як повідомлялося, у березні цього року президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що його країна опанувала ядерні технології і вийшла в космос завдяки аморальності світових держав.

Читайте також:

Іран відмовився віддавати свій уран на дозбагачення Росії

Іранці святкують річницю захоплення американського посольства

Іранський супутник згорів у момент виходу в атмосферу

Іран запустив у космос свій перший супутник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: