Іранська опозиція обнародувала докази зґвалтувань у в'язницях

Corriere della Sera опублікувала зізнання опозиціонера, якого ґвалтували у Карізаку "з благословення" Великого лідера.

Іранський парламент призначив розслідування у зв'язку з фактами зґвалтувань у в'язницях.

"Я був у в'язниці. Мені зав'язали очі і зв'язали руки. Мене побили майже до смерті. Потім зі мною зробили те, що викликало б обурення навіть у невіруючих та ідолопоклонників".

І ще: "Коли я запитав у них, навіщо вони зробили це, вони мені відповіли: "Якщо Верховний духовний лідер підтверджує результати виборів, то ніхто не повинен в цьому сумніватися". У цієї людини є ім'я і прізвище, але поки вони тримаються у секреті. Ця молода людина, опинившись на волі, мала сміливість розповісти про зґвалтування, якому він піддався у в'язниці Карізак, сумно відомій в'язниці, закритій кілька тижнів назад, тому що те, що там творилося, показалося "надмірним" навіть режиму.

Деталі злочину, а також свідоцтва інших молодих чоловіків і жінок, що піддалися насильству, оскільки всі вони вважалися "ворогами революції", також поки не розголошуються.

Розповідь молодого іранця була опублікована на сайті колишнього суперника Ахмадінежада на президентських виборах Мехді Каррубі і є лише "фрагментом" доказів того, що продовжує творитися в іранських в'язницях. "Якщо зґвалтування не припиняться, а уряд продовжуватиме заперечувати їх, - заявив Каррубі, - ми опублікуємо точніші свідоцтва. А їх у нас достатньо".

Те, що Верховний лідер дозволяє скоювати у в'язницях зґвалтування, навіть для багатьох консерваторів показалося беззаконням. Колишні депутати-реформатори зажадали провести розслідування відносно всемогутнього Хаменєї. Природно, їх вимога, як і вимоги Amnesty і інших міжнародних організацій про проведення незалежного розслідування, так нічим і не закінчилося.

Парламент все ж таки заявив, що "проведе розслідування". Але, не дивлячись на те, що депутати стають все більш критичними по відношенню до Ахмадінежада і "його" пасдаран, навряд їх плани будуть здійснені.

Нагадаємо, іранська влада повідомила 11 серпня, що під час виступів опозиції було арештовано приблизно 4 000 людей, і більшість із них вийшла на свободу через декілька днів після затримання.

Як повідомив прес-секретар міністерства юстиції Алі-реза Джамшиді, 3 700 затриманих були звільнені. За його словами, під вартою залишаються безпосередні призвідники безладів і учасники зіткнень з поліцією.
Лідери опозиції, у свою чергу, повідомили, що число загиблих в ході акцій протесту складає 69 чоловік. За офіційними даними, число загиблих – 26. Представник опозиції повідомив іранські ЗМІ, що список із 69-ма іменами загиблих був представлений на засіданні парламенту.

Тим часом Мехді Каррубі, один з кандидатів в президенти від кругів реформістів, заявив, що має в своєму розпорядженні свідоцтва жорстоких тортур і знущань з ув'язнених. Він стверджує, що багато молодих ув'язнені, як жінки, так і чоловіки, були зґвалтовані.

Опозиціонер виклав ці дані в листі экс-президенту країни Акбару Хашемі Рафсанжані, що займає зараз пост глави Ради експертів.

Читайте також:

Ахмадінежад склав присягу та проголосив великі зміни

Російська розвідка зірвала удар ізраїльських ВПС по Ірану

Аятола затвердив Ахмадінежада на посаді президента Ірану

В Тегерані під час сутичок з поліцією загинули 20 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: