Іран відмовиться від переговорів у разі прийняття ООН нових санкцій

Махмуд Ахмадінежад заявив, якщо Рада Безпеки ООН прийме рішення ввести нові санкції проти Ірану, то він не сяде за стіл переговорів.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що його країна не буде обговорювати свою ядерну програму, якщо Рада Безпеки ООН прийме рішення ввести нові санкції проти Тегерана.

"Я вже сказав, що адміністрація США та їх союзники сильно помиляються, якщо вважають, що можуть розмахувати резолюцією, а потім сісти з нами за стіл переговорів; такого не станеться", - заявив Ахмадінежад, виступаючи на саміті країн Центральної Азії та Близького Сходу в Стамбулі.

"Ми будемо говорити з ким завгодно, якщо переговори будуть чесними і поважними, але якщо хтось хоче розмовляти грубо, з домінуючих позицій, наша відповідь відома заздалегідь", - додав іранський лідер.

Напередодні стало відомо, що нова резолюція Ради Безпеки ООН щодо Ірану готова до голосування. Документ містить заклик до всіх держав-членів ООН проявляти пильність щодо грошових переказів за участю іранських банків, так як це, на думку авторів проекту, запобіжить наданню підтримки ядерній програмі країни.

Резолюція також обумовлює створення міжнародного механізму моніторингу, який дозволить контролювати пересування вантажних суден і здійснювати їх огляд у тому випадку, якщо існує підозра, що на них перебувають вантажі, що мають відношення до здійснення іранської ядерної та ракетної програм.

Нагадаємо, США наполягають на введенні нових санкцій незважаючи на те, що 17 травня Іран підписав угоду з Бразилією і Туреччиною, згідно з якою наявний у Тегерана низькозбагачений (до 3,5%) уран обміняють у Туреччині на високозбагачене(до 20%) паливо для тегеранського науково-дослідного реактора.

Тегеран неодноразово відкидав звинувачення у військовому характері своєї ядерної програми. Влада Ірану наполягає, що ядерне паливо зі ступенем збагачення до 20% буде використано в наукових цілях.

Як повідомлялося, 7 червня у Відні під час сесії Ради керуючих МАГАТЕ генеральний директор агентства Юкія Амано заявила, що Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) не може підтвердити, що весь ядерний матеріал, що перебуває в Ірані, використовується виключно в мирних цілях, оскільки Тегеран не забезпечує належного співробітництва.

Читайте також:

Нова резолюція Ради безпеки ООН щодо Ірану готова до голосування

США, Росія і Китай домовилися про санкції проти Ірану

Ахмадінежад засудив Росію за підтримку санкцій ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: