Іран відмовився анулювати результати виборів президента

Більшість порушень були допущені на початку виборів, а не під час голосування. На думку Ради вартових Конституції Ірану, це не є підставою для анулювання результатів виборів.

Рада вартових Конституції Ірану відмовилася анулювати результати президентських виборів, що відбулися 12 червня, як того вимагала опозиція.

Офіційний представник Ради вартових Конституції Аббаса Алі Кадходаї повідомив, що більшість порушень, про які повідомили представники опозиції, були допущені до початку виборів, але не під час голосування.

"Якщо значне порушення відбувається під час виборів, Рада вартових Конституції може анулювати голоси, зібрані з порушенням закону в окремо взятій урні для виборчих бюлетенів, виборчій ділянці, районі або місті. На щастя, під час минулих президентських виборів ми не виявили значних порушень, отже, немає жодних причин для анулювання результатів", - заявив Алі Кадходаї. За його словами, порушення в ході передвиборної кампанії не знаходяться в юрисдикції Ради вартових Конституції.

За даними Ради вартових Конституції, в 50 містах Ірану кількість виборчих бюлетенів на виборчих ділянках перевищила кількість тих, хто мав право на них голосувати.

Проте "додаткові" бюлетені не стануть приводом для перегляду результатів, оскільки їх анулювання не вплине на результат виборів. Всього Рада вартових Конституції виявила близько 3 млн. "додаткових" бюлетенів.

Раніше Рада вартових Конституції погодилася перерахувати 10% виборчих бюлетенів у випадковому порядку, проте аутсайдери нинішньої президентської кампанії Ірану не погодилися з такою пропозицією і зажадали проведення повторних виборів.

Згідно з іранським законодавством, результати президентських виборів в країні мають бути затверджені Радою вартових Конституції, що складається з 12 членів.

Тим часом про намір опублікувати результати голосування по кожній виборчій урні повідомили представники департаменту Міністерства внутрішніх справ Ірану, що відповідає за проведення президентських виборів, на яких перемогу з великою перевагою отримав президент Махмуд Ахмадінежад.

Він набрав 62,6% голосів, що практично вдвічі більше, ніж у його головного суперника - екс-прем'єра Мір-Хоссейна Муссаві, який не визнав результати виборів і звинуватив влада країни в їх підтасовуванні, зажадавши відміни підсумків голосування. Прибічники опозиції вийшли на вулиці, вимагаючи справедливості, що призвело до наймасштабніших безладів в країні за останнє десятиліття.

Акції протесту прибічників опозиції проти офіційних результатів президентських виборів продовжуються вже більше тижня. Повідомляється про вживання поліцією сили і про напади протестувальників на державні установи.

Читайте також:

Генсек ООН закликав іранську владу негайно припинити арешти опозиції

Євросоюз відкинув звинувачення Ірану в намірах "розвалити" країну

Іран почав повітряні навчання з російськими винищувачами

Іранська поліція розігнала опозиціонерів сльозоточивим газом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: