Іран відмовився від переговорів щодо ядерного питання

Президент Ірану заявив, що немає необхідності у веденні переговорів. Він розкритикував дії Росії, яка підтримала нещодавню резолюцію МАГАТЕ.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад 1 грудня заявив, що його країна більше не вестиме переговори щодо ядерного питання.

"Іранську ядерну проблему вирішено… Ми більше не вестимемо переговори щодо цього питання. У перемовинах немає необхідності", - сказав Ахмадінеджад в ефірі державного телебачення.

Окрім того, він розкритикував дії Росії, яка підтримала нещодавню резолюцію МАГАТЕ по Ірану. "Росія зробила помилку, підтримавши антиіранську резолюцію, і ми вважаємо, що їх аналіз щодо цього був некоректним", - додав іранський лідер.

Нагадаємо, 27 листопада, Рада управляючих МАГАТЕ ухвалила резолюцію, в якій засудила Іран за будівництво другого заводу зі збагачення урану, розташованого неподалік від іранського міста Кум, і закликала Іран підтвердити, що "не приймалися рішення щодо будівництва інших ядерних об’єктів, які не заявлені Агентству".

МАГАТЕ також закликало Іран "повністю і негайно" виконати резолюції Ради Безпеки ООН, а також вимоги Ради управляючих Агентства, включно з негайною відмовою від експлуатації другого заводу зі збагачення урану.

Нові санкції відносно Ірану можуть стати необхідними, якщо Тегеран продовжить ігнорувати вимоги щодо своєї ядерної програми, і світова спільнота готова їх ввести. Таку думку висловив міністр закордонних справ Великобританії Девід Мілібенд.

Парламентарі Ірану після цього закликали президента і уряд країни надавати менш активне сприяння Міжнародному агентству з атомної енергії.

Крім того, Іран планує побудувати десять нових заводів зі збагачення урану.

Відповідну заяву зробив уряд Ісламської республіки і доручив іранському ядерному відомству негайно почати будувати п'ять нових заводів, почати зведення ще п'яти заводів планується протягом наступних двох місяців.

Читайте також:

Іран побудує десять нових ядерних заводів

Проти Ірану можуть ввести нові санкції

МАГАТЕ закликало Іран відмовитися від експлуатації другого уранового заводу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: