Іран відмовився віддавати свій уран на дозбагачення Росії

Тегеран відмовився віддавати уран за кордон, щоб Росія та Франція проводили його дозбагачення. Якщо весь уран буде вивезений з країни, вона втратить можливість працювати над атомною бомбою.

Іран відмовляється віддавати свій низькозбагачений уран за кордон для подальшого дозбагачення.

Про це повідомив глава національного комітету з безпеки парламенту Ірану Алаіддін Боруджерді.

"Ми не хочемо віддавати частину нашого збагаченого урану загальною масою 1200 кілограмів, щоб отримати паливо 20-процентного збагачення", - сказав Боруджерді.

За його словами, варіант з передачею збагаченого урану поступово сходить нанівець і йдуть пошуки знаходження рішення з постачання паливом ядерного заводу.

Нагадаємо, у жовтні на зустрічі у Відні представників Ірану, Франції, Росії та США Міжнародне агентство з атомної енергії розробило пропозиції про поставки ядерного палива для тегеранського дослідницького реактора.

Передбачався вивезення з Ірану близько 1200 кг низькозбагаченого урану до Росії до кінця цього року, де він повинен бути дозбагачений. Потім за допомогою Франції його перероблять в паливо для реактора. Москва, Париж і Вашингтон схвалили цей план.

1,2 тонни урану - це три чверті уранового запасу Ісламської республіки. Західні уряди, які підозрюють Іран у прагненні до ядерної зброї, хочуть, щоб увесь цей уран був вивезений з країни одноразово - тоді вона втратить можливість працювати над атомною бомбою.

Тегеран же не довіряє деяким посередникам (особливо Франції) і не хоче зовсім відмовлятися від програми зі збагачення урану.

Читайте також:

Іран поставив свої умови щодо збагачення урану

У США підтримують пропозицію про збагачення іранського урану в РФ та Франції

Іран готовий самостійно збагачувати уран

Ізраїль: уран для атомних бомб Іран бере в Південній Америці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: