Іран відмовився збагачувати уран за кордоном

При цьому Іран продовжить програму зі збагачення урану.

Тегеран не купуватиме збагачений уран за кордоном, на чому наполягають західні країни і МАГАТЕ. Про це у вівторок, 20 жовтня, заявив глава іранського МЗС Манучехр Моттакі.

"Іран продовжить програму зі збагачення урану", - сказав він на прес-конференції, яка транслювалася в ефірі державного телебачення.

Він також заявив, що Тегеран не припинить "законної" ядерної програми. "Зустріч зі світовими лідерами і їхнє ставлення показують, що вони визнають право Ірану на мирні ядерні технології <...>. Іран ніколи не відмовиться від законного і очевидного права", - заявив Моттакі.

Нагадаємо, в понеділок, 19 жовтня, для вирішення технічних питань зустрілися представники Росії, США і Франції з делегацією Ірану, яка відбулася під егідою Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) у штаб-квартирі цієї організації.

Тегерану було запропоновано збагачувати уран у Росії та Франції з метою його подальшого використання в мирних цілях.

При цьому раніше влада Ірану дала згоду на передачу частини своїх запасів низькозбагаченого урану за кордон. Там він міг би збагачуватися до більш високих ступенів і поставлятися назад для дослідницького реактора в Тегерані. Іранські чиновники заявляють, що країна потребує урану з великим відсотком збагачення для виробництва медичних ізотопів.

Читайте також:

У США підтримують пропозицію про збагачення іранського урану в РФ та Франції

Іран готовий самостійно збагачувати уран

Ізраїль: уран для атомних бомб Іран бере в Південній Америці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: