Іран відправив важке озброєння до Росії в обхід санкцій Радбезу ООН – ЗМІ

Відправка відбувалася через територію Сирії.

Іран відправив компоненти важкого озброєння до Росії в обхід санкцій Ради Безпеки ООН.

Про це повідомляє німецьке видання Welt am Sonntag з посиланням на джерела в західних спецслужбах, передає Дождь.

Співрозмовники видання повідомили, що озброєння потрапило з Ірану до Росії через Сирію. У червні два іранських літаки прилетіли на сирійську авіабазу Хмеймім, де розташовується російська авіація. У літаках були компоненти важкого озброєння.

Потім, за даними видання, компоненти перевезли на вантажних автомобілях до сирійського порту Тартус, а потім відправили в Новоросійська російським кораблем "Спарта III".

Welt am Sonntag опублікувало фотографію, на якій, як стверджують журналісти, зображений іранський літак на авіабазі Хмеймім. Коли був зроблений знімок, не повідомляється.

Зброя іІрану у Росію
Die Welt
Фотографія, на якій, як стверджують журналісти, зображений іранський літак на авіабазі Хмеймім.

Постачання зброї з Ірану до Росії – порушення резолюції № 2231, схваленої Радою Безпеки ООН у 2015 році. Цей документ забороняє без узгодження з Радою Безпеки "постачання, продаж або передачу <...> всіх видів бойових танків, артилерійських систем великого калібру, бойових літаків, бойових вертольотів, військових кораблів, ракет або ракетних систем". Також заборонені "будівництво та ремонт" такого озброєння.

Що саме Іран міг відправити в Росію, не повідомляється.

Сервіс VesselFinder, який відстежує місце розташування судів, показує, що російське вантажне судно "Спарта III" вийшло з Тартуса 5 серпня. 13 серпня воно дійшло до Новоросійська.

Welt am Sonntag називає постачання озброєння через Сирію "новим контрабандним маршрутом", який може зблизити Росію та Іран.

Видання також зазначає, що минулого тижня віце-прем'єр Росії Дмитро Рогозін повідомив, що РФ і Іран підписали попередню угоду про "зміцнення військово-технологічного співробітництва". Газета вважає, що договір став відповіддю на введення нових санкцій з боку США проти Тегерана.

ВідеоАмериканські конгресмени дійшли згоди щодо нових санкцій проти РФ, Ірану та КНДР

Нагадаємо, США ввели санкції ще проти 18 іранських громадян, груп і мереж з розвитку ядерної програми країни. Санкції торкнулися сімох груп і п'ятьох людей, які допомагали військовослужбовцям Ірану або його революційній гвардії. Санкції також спрямовані проти транснаціональної злочинної групи, що базується в Ірані, і трьох людей, пов'язаних з нею. Дві групи потрапили під санкції за зв'язок з балістичними ракетами Ірану.

Залиште свій коментар