Іран відпустив американку, яка два роки була ув’язнена за шпигунство

Іранська влада звільнила американку, котру два роки тому звинуватили у незаконному перетині кордону. Розмір застави становив 500 тисяч доларів.

14 вересня влада Ірану звільнила затриману минулого року на території країни американку Сару Шурд під заставу в 500 тисяч доларів.

"Кілька хвилин тому моя підзахисна була випущена на свободу з тегеранській в'язниці Евін. Немає жодних перешкод для того, щоб вона залишила країну", - наводить слова адвоката іранське агентство ІСНА.

За даними агентства, рішення звільнити Шурд було ухвалене після того, як влада отримала підтвердження від банку про отримання застави. Генеральний прокурор Тегерана Аббас Джафарі-Доулатабаді повідомив, що платіж був здійснений через іранський банк у Маскаті (Оман).

Разом з тим іранські органи юстиції заявили, що термін утримання під вартою двох інших американців продовжений на два місяці.

Зараз Шурд направляється в посольство Швейцарії в Тегерані, яке представляє в Ірані інтереси США. Раніше прокуратура Тегерана заявила, що через проблеми зі здоров'ям, що виникли в Шурд, влада Ісламської республіки готова відпустити її під заставу, розмір якої повинен становити 500 тисяч доларів, після чого американка зможе покинути країну.

На початку серпня 2009 Білий дім у рішучій формі зажадав від Ірану звільнити американських громадян. За версією американської сторони, вони були туристами, які подорожували по Іраку і опинилися на території Ірану помилково. Родичі і друзі затриманих також відкидають можливість їхньої причетності до шпигунської діяльності.

Спочатку влада Ірану заявила, що американцям загрожує звинувачення в шпигунстві, проте пізніше МЗС країни повідомив, що громадяни США звинувачуються в незаконному перетині кордону.

12 вересня влада Ірану заявила про готовність звільнити Шурд під заставу в розмірі 500 тисяч доларів. Звільнення американки з в'язниці також підтвердив її адвокат Масуд Шафії.

Читайте також:

Двоє іранських дипломатів просять політичного притулку в Європі

В Ірані відклали страту жінки за зраду

Іран вирішив замінити закидання камінням на повішення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: