Іран відпустив американку, яка два роки була ув’язнена за шпигунство

Іранська влада звільнила американку, котру два роки тому звинуватили у незаконному перетині кордону. Розмір застави становив 500 тисяч доларів.

14 вересня влада Ірану звільнила затриману минулого року на території країни американку Сару Шурд під заставу в 500 тисяч доларів.

"Кілька хвилин тому моя підзахисна була випущена на свободу з тегеранській в'язниці Евін. Немає жодних перешкод для того, щоб вона залишила країну", - наводить слова адвоката іранське агентство ІСНА.

За даними агентства, рішення звільнити Шурд було ухвалене після того, як влада отримала підтвердження від банку про отримання застави. Генеральний прокурор Тегерана Аббас Джафарі-Доулатабаді повідомив, що платіж був здійснений через іранський банк у Маскаті (Оман).

Разом з тим іранські органи юстиції заявили, що термін утримання під вартою двох інших американців продовжений на два місяці.

Зараз Шурд направляється в посольство Швейцарії в Тегерані, яке представляє в Ірані інтереси США. Раніше прокуратура Тегерана заявила, що через проблеми зі здоров'ям, що виникли в Шурд, влада Ісламської республіки готова відпустити її під заставу, розмір якої повинен становити 500 тисяч доларів, після чого американка зможе покинути країну.

На початку серпня 2009 Білий дім у рішучій формі зажадав від Ірану звільнити американських громадян. За версією американської сторони, вони були туристами, які подорожували по Іраку і опинилися на території Ірану помилково. Родичі і друзі затриманих також відкидають можливість їхньої причетності до шпигунської діяльності.

Спочатку влада Ірану заявила, що американцям загрожує звинувачення в шпигунстві, проте пізніше МЗС країни повідомив, що громадяни США звинувачуються в незаконному перетині кордону.

12 вересня влада Ірану заявила про готовність звільнити Шурд під заставу в розмірі 500 тисяч доларів. Звільнення американки з в'язниці також підтвердив її адвокат Масуд Шафії.

Читайте також:

Двоє іранських дипломатів просять політичного притулку в Європі

В Ірані відклали страту жінки за зраду

Іран вирішив замінити закидання камінням на повішення

ВідеоІран відпустив американку, яка два роки була ув’язнена за шпигунство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: