Іран випробував уранові центрифуги третього покоління

Повідомляється, що центрифуги успішно пройшли технічні випробування і їхня потужність перевищує в шість разів потужність центрифуг першого покоління.

Іран створив і випробував центрифуги третього покоління для збагачення урану.

Відомо, що нові 200-міліметрові центрифуги володіють удвічі більшою потужністю в порівнянні з розміщеними на заводі зі збагачення урану в Натанзі.

Згідно з останнім висновком експертів МАГАТЕ, зараз в Натанзі працює близько 4 тисяч центрифуг, ще один завод зі збагачення урану працює в місті Кум.

Офіційний Тегеран вже неодноразово запевняв світову спільноту, що його ядерна програма носить винятково мирний характер, проте західні країни підозрюють, що кінцевою метою Ірану є створення ядерної зброї.

Намагаючись досягти компромісу, шістка переговірників (РФ, США, Китай, Великобританія, Франція, ФРН) запропонувала Ірану вивозити свій низькозбагачений уран до Росії і Франції в обмін на ядерне паливо з рівнем збагачення 20 відсотків, що буде використане в мирних цілях. Проте після довгих обговорень Тегеран цю ідею відкинув, і вже в лютому 2010 року стало відомо, що завод у Натанзі, за особистим наказом президента Ірану Махмуда Ахмадінеджада, справив партію дозбагаченого урану. Тоді ж президент країни відзначив, що потужності заводу також дозволяють виробляти і збройовий уран з рівнем збагачення в 80 відсотків.

У березні іранська сторона виступила з пропозицією обміняти 1200 кілограмів низькозбагаченого урану на 120 кілограмів палива для ядерного реактора в Тегерані за умови, що обмін буде здійснений одночасно і всередині країни.

Незважаючи на те, що країни іранської "шістки" вже неодноразово погрожували Тегерану санкціями у разі його відмови від припинення процесу збагачення урану, ряд держав, зокрема, Росія і Китай виступають за пошук усіх можливих засобів дипломатичного вирішення конфлікту.

Читайте також:

Іран мав намір придбати атомну бомбу за 10 млрд дол

Іранський атомний реактор запрацює через два місяці

Іран заявив, що готовий придбати збагачений уран за готівку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: