Ахмадінежад оголосив Іран ядерною державою

Попри наполегливі протести Заходу, зокрема США, на іранському заводі в Натанзі почали виробництво дозбагаченого урану.

Ахмадінежад на ядерному заводі
AFP
Махмуд Ахмадінежад на ядерному заводі в Ірані
Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад повідомив про випуск першої партії збагаченого до 20% урану та оголосив Іран ядерною державою.

"Іран може збагачувати уран навіть до рівня 80%, але робити цього не буде, оскільки в цьому немає необхідності", - заявив Ахмадінежад, виступаючи на мітингу з нагоди річниці перемоги Ісламської революції 1979 року.

"Немає такої сили, яка може стати на заваді шляху розвитку Ісламської республіки. У наших ворогів немає жодних шансів на перемогу", - додав іранський лідер.

Після того, як Тегеран офіційно повідомив МАГАТЕ про намір розпочати роботи зі збагачення урану на заводі в Натанзі, ситуація навколо іранської ядерної програми знову загострилася

США, Франція та Ізраїль заявили, що наполягатимуть на нових санкціях ООН проти Ісламської Республіки.

Досі Іран виробляв тільки низькозбагачений уран (зі ступенем 3,5%). При цьому уран, який можна використовувати у військових цілях, повинен мати ступінь збагачення 90%.

На думку західних фахівців-атомників, збагачення урану до 20% матиме принципове значення для Ірану, оскільки подальше збагачення до 90% буде вимагати вже набагато менше часу і ресурсів. Однак Тегеран продовжує наполягати на своєму праві проводити мирну атомну програму.

Читайте також:

США відкрили "полювання" на вартових Ісламської революції

Іран почав дозбагачування урану

США назвали запуск іранської ракети з черепахами провокацією

Іран розробив новий вид зброї, щоб дати відсіч американцям

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: