Іран вирішив відправляти за кордон низькозбагачений уран

Іран погодився з вимогами МАГАТЕ.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад заявив, що Тегеран готовий відправляти низькозбагачений уран за кордон в обмін на ядерне паливо.

"У нас немає жодних труднощів з відправленням нашого збагаченого урану за кордон", - заявив іранський лідер в інтерв'ю державному телебаченню. Тим часом, про укладення будь-яких угод поки не повідомлялося.

Нагадаємо, МАГАТЕ пропонує Ірану вивозити свій низькозбагачений уран до Росії і Франції в обмін на ядерне паливо з рівнем збагачення 20 відсотків, що буде використано в мирних цілях. При цьому передбачалося, що Росія буде дозбагачувати уран, а Франція почне виготовляти паливні стрижні для ядерних реакторів. Загальна тривалість технологічного циклу становила б один рік.

Раніше Іран відмовлявся від плану МАГАТЕ і планував виробляти ядерне паливо своїми силами. Також в Тегерані висловлювалися пропозиції виключити зі схеми Францію і здійснювати обмін низькозбагаченого урану на паливні стрижні безпосередньо на території ісламської держави.

Переговори про іранську ядерну програму тривають не перший місяць. У січні 2010 року МАГАТЕ та Іран оголосили, що угода про збагачення урану як і раніше, можлива. Західні держави, які підозрюють Тегеран у спробах створення ядерної зброї, неодноразово звинувачували уряд Ахмаджінеджада в несерйозному підході до проблеми. 

Читайте також:

Іран розробив новий вид зброї, щоб дати відсіч американцям

США зізналися, що мають план військового удару по Ірану

Іран передрік кінець Ізраїлю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: