Іран вирішив замінити закидання камінням на повішення

В Ірані планують змінити форму страти засудженим за подружню зраду. За останній час форму страти замінили як мінімум двом жінкам.

В Ірані смертні вироки через закидання камінням почали замінювати на страту через повішення.

За останній час форму страти замінили як мінімум двом жінкам, засудженим на смерть за подружню зраду. Дії іранської влади можуть бути викликані хвилею критики, пов'язаної з гучною історією 43-річної Сакіне Аштіані (Sakineh Ashtiani), матері двох дітей, засудженої до смерті через закидання камінням.

Аштіані звинувачується в подружній зраді, а також у причетності до вбивства свого чоловіка, проте її захисники запевняють, що визнання вона дала під тортурами. Адвокатам жінки вдалося привернути увагу міжнародної громадськості до її справі, після чого низка країн засудив дії іранського правосуддя, а деякі держави запропонували надати Аштіані політичний притулок.

Багато країн засуджують прийняту практику закидання камінням як надто жорстокий спосіб страти. Замінюючи його на більш гуманний метод - повішення - Іран може сподіватися пом'якшити репутаційний збиток, нанесений процесом над Сакіне Аштіані.

На даний момент страти через закидання камінням чекають 12 іранських жінок і троє чоловіків. При цьому виконання всіх смертних вироків в країні було відкладено на час священного для мусульман місяця Рамадан.

Читайте також:

Іранське ТБ показало "зізнання" жінки, засудженої до страти

Іранку засудили забити камінням до смерті за подружню зраду

В Афганістані таліби публічно стратили вагітну жінку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: