Іран вислав канадського посла

Влада Ірану вислала з країни посла Канади в Тегерані. Двосторонні відносини між країнами зіпсувалися ще чотири роки тому.

"Канада жалкує про ухвалене Тегераном рішення, яке не має ніякого виправдання", - повідомив в понеділок міністр закордонних справ Канади Максим Берньє.

За словами Берньє, причиною цьому послужила тупикова ситуація навколо угоди про обмін дипломатами між країнами. Канада не затвердила жодну із запропонованих Іраном на посаду посла в Оттаві кандидатур.

Проте, міністр відмітив, що висилка дипломата є найневдалішим рішенням проблеми. Максим Берньє запевнив, що обидва посольства країн в Оттаві і Тегерані продовжать роботу в звичайному режимі, тільки останнє тимчасово очолить повірений у справах посольства.

Нагадаємо, що двосторонні відносини між державами зіпсувалися чотири роки тому після смерті в Тегерані канадської журналістки Захри Каземі, арештованої за несанкціоноване фотографування міської в'язниці. Потрапивши у в'язницю, вона була побита наглядачами і 10 липня 2003 року померла від крововиливу в мозок.

У листопаді 2005 року звинувачений у вбивстві Каземі іранський розвідник Мохаммад Реза Агхдам Ахмаді був виправданий судом, що викликало протест Канади.

Минулого тижня Верховний суд ухвалив наново розглянути справу про смерть журналістки. Канада вітала цей крок. Проте Тегеран попросив Оттаву і всю світову спільноту не втручатися в процес, називаючи його суто внутрішньою справою Ірану, оскільки Захра Каземі, крім канадського, мала також іранське громадянство.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: