Іран висунув Заходу ядерний ультиматум

Тегеран готовий самий збагачувати уран, якщо інші країни не погодяться його надавати.

Іран заявляє, що займеться виробництвом високозбагаченого урану, якщо його не погодяться надавати західні країни.

Міністр закордонних справ Ірану Манучер Моттакі сказав в інтерв’ю державному телебаченню, що Захід протягом місяця повинен відповісти на пропозиції продати ядерне паливо для реактора в Тегерані або обміняти його на частину іранських запасів низькозбагаченого урану.

Раніше Іран відкинув пропозиції обміняти більшу частину своїх запасів урану, заявивши, що Захід висуває надто багато умов.

Раніше МАГАТЕ наполягало, щоб Іран припинив роботи зі збагачення урану, які, на думку Заходу, можуть використовуватися у військових цілях. Натомість інспектори запропонували низькозбагачений іранський уран збагачувати в Росії, потім у Франції перетворювати на паливо за західною технологією і повертати Ірану для використання в мирних цілях.

Вашингтон дав Тегерану строк до кінця року для скорочення ядерної програми. США вимагає від іранської влади зменшити запаси збагаченого урану, в іншому випадку проти країни будуть запроваджені міжнародні санкції.

Але президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що буде продовжувати розвивати ядерну програму, наголосивши при цьому, що кожна країна має прав на мирний атом.

Читайте також:

Вашингтон закликав союзників посилити санкції проти Ірану

У Тегерані під час заворушень загинули більш як 15 людей

В Ірані відбулися масові зіткнення поліції і опозиції. Є жертви

Іран відмовився піти на поступки США і МАГАТЕ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: