Іран вивів на орбіту черговий супутник

"Рассад-1" щодоби може облітати Землю 15 разів і здатний вести фотозйомку її поверхні. Місія супутника, як очікується, триватиме два місяці.

Іран успішно вивів на орбіту штучний супутник Землі "Рассад-1" ("Спостереження-1"). Космічний апарат був виведений на орбіту висотою 260 кілометрів за допомогою ракети-носія "Сафір".

"Рассад-1" щодоби може облітати Землю 15 разів і здатний вести фотозйомку її поверхні. Місія супутника, як очікується, триватиме два місяці.

Апарат "Рассад-1" був сконструйований в Університеті технології Малек-Аштар в Тегерані. Про плани запуску нового штучного супутника землі стало відомо в липні 2010 року, і спочатку "Рассад-1" повинні були запустити в серпні 2010 року.

Космічна програма Ірану стартувала в лютому 2008 року. Запуск першого супутника, виробленого власними зусиллями, Іран здійснив у лютому 2009 року. Він називався "Омід" і згорів в атмосфері після більш ніж місяця роботи.

У лютому 2010 року в рамках іранської космічної програми на орбіту була доставлена ​​біокапсула з щуром, черв'яками і двома черепахами. Метою запуску, як повідомлялося було дослідження поведінки живих організмів в умовах космосу. У березні 2011 року Іран запустив ракету "Кавошгар-4". Повідомлялося, що на борту ракети-носія перебувала тестова капсула.

Іранська космічна програма піддається критиці західними експертами через свою "військову спрямованістьі". Захід вважає, що під прикриттям космічної програми Тегеран може створювати ракети, здатні нести ядерні боєголовки. Іран у свою чергу стверджує, що програма носить мирний характер.

До 2020 року Тегеран планує відправили першого іранця в космос.

Читайте також:

ООН розповіла, як Іран продавав зброю терористам

Іран піддався потужній кібернетичній атаці

У Малайзії перехопили вантаж з ядерними компонентами для Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: