Іран взялася за створення в Іраку антизахідної влади

Махмуд Ахмадінежад закликав владу Сирії і керівництво організації "Хізбалла" у Лівані співпрацювати з прем'єр-міністром Іраку задля створення антизахідної влади.

Влада Ірану взялася за створення проіранської анти західної влади в Іраку. Під час поїздки по країнах Близького сходу президент Ірану Махмуд Ахмадінежад закликав владу Сирії і керівництво організації "Хізбалла" у Лівані співпрацювати з прем'єр-міністром Іраку шиїтом Нурі аль-Малікі.

Аль-Малікі очолює політичний альянс "Держава закону", який програв парламентські вибори в Іраку 7 березня 2010 року. При цьому аль-Малікі вдалося зберегти за собою місце прем'єра, а також заручитися підтримкою США, Єгипту, Ірану та Туреччини.

Той факт, що лобіюванням аль-Малікі в ісламських державах зайнявся Ахмадінежад, говорить про спробу офіційного Тегерана створити в Іраку уряд, який в майбутньому відмовиться від західної моделі політичного устрою. Іранські політики діють в даному напрямку з вересня цього року.

Як сказали високопоставлені джерела в керівництві Іраку, політична система в країні може кардинально змінитися після виведення всіх іноземних військ. Бойові підрозділи армії США залишили Ірак у серпні цього року. Остаточний висновок військ НАТО заплановано на грудень 2010 року.

Читайте також:

Найближчий соратник Хусейна: Обама кидає Ірак на поталу вовкам

Ахмадінежад пообіцяв "вибити зуби" будь-якому агресорові

США прагнуть введення "агресивних санкцій" проти Ірану

ВідеоІракський прем'єр-міністр зустрінеться з владою Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: