Іран за створення спільних збройних сил

Іран пропонує створити спільні збройні сили країн Персидської затоки, щоб забезпечити безпеку в регіоні.

Іранські вартові
Архів
Наджар заявив про готовність Тегерану поділитися з країнами регіону знаннями і досвідом у військовій справі.
Міністр оборони Ісламської Республіки Іран Мостафа Мохаммад Наджар у вівторок на зустрічі з військовою делегацією, яка перебуває в Тегерані, з Омана виступив з ініціативою створення спільних збройних сил країн Персидської затоки.

"Такі спільні сили могли б забезпечувати безпеку в регіоні Персидської затоки, зокрема, вести боротьбу з контрабандою, піратством і тероризмом", - цитує слова міністра прес-служба оборонного відомства Ірану.

Наджар також заявив про готовність Тегерану поділитися з країнами регіону знаннями і досвідом у військовій справі, а також надавати державам Затоки свої військові технології.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад в понеділок на саміті Ради співпраці арабських держав Персидської затоки (GCC) в Катарі запропонував укласти між членами Ради і Іраном угоду про безпеку в регіоні. 

Також було вирішено ввести в країнах єдину валюту до 2010 року. Рада попросила міністрів фінансів і голів центральних банків пропрацювати питання про поступове зближення валют. Звіт про це повинен бути готовий до наступної зустрічі в Омані.

Перехід на єдину валюту може викликати складнощі. Наприклад, Оман вже заявив, що виходить з проекту. Об'єднані Арабські Емірати наполягають на тому, що до 2010 року ввести валюту неможливо через технічні причини.

В даний момент валюта всіх країн GCC, окрім Кувейту, прив'язана до американського долара. На зустрічі лідери Ради вирішили поки що не робити кроків до незалежності від американської валюти, не дивлячись на те, що її курс останнім часом падає.

До Ради співпраці арабських держав Персидської затоки входять шість арабських країн: Кувейт, Саудівська Аравія, Бахрейн, Катар, Об'єднані Арабські Емірати і Оман.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: