Іран заморозив всі переговори з ядерної програми

Ахмадінеджад зупинив переговори з "шісткою" країні щодо ядерної програми Ірану. За його словами, перерва у переговорному процесі потрібна, щоб "дисциплінувати Захід".

Тегеран заморозив переговори з "шісткою" країн-парламентерів з іранської ядерної програми до кінця серпня 2010 року. Про це заявив президент країни Махмуд Ахмадінеджад, передав іранський телеканал IRINN.

За словами Ахмадінеджада, перерва у переговорному процесі потрібна, щоб "дисциплінувати Захід". Він також висунув низку умов, при яких співробітництво між Іраном і "шісткою" може бути продовжено. Ці умови, вважає Ахмадінеджад, не є перешкодою до продовження переговорів, а навпаки мають перевести дискусію в правильне русло.

Зокрема, президент Ірану запропонував змінити склад учасників переговорів, ввівши в процес країни так званої Тегеранської декларації. "Якщо з одного боку будуть Франція, Росія та США, то з іншої повинні бути Іран, Туреччина і Бразилія", - заявив Ахмадінеджад. 17 травня 2010 Іран, Туреччина та Бразилія підписали Тегеранську декларацію - угоду, що передбачає постачання слабозбагаченого урану з Ірану до Туреччини, а також поставки сильнозбагаченого урану з Росії і Франції в Іран.

Ше однією умовою президент Ірану зажадав чітко визначити позиції сторін щодо ізраїльської ядерної програми, про яку, за словами Ахмадінеджада, замовчує Тель-Авів. Іранський президент також розкритикував ідею атомної зброї в цілому, назвавши розвиток ядерних озброєнь "дурною тенденцією на сьогодні". "Ми твердо стоїмо на шляху роззброєння", - запевнив Ахмадінеджад.

9 червня Рада безпеки ООН прийняла черговий пакет санкцій проти Ірану. У відповідь Тегеран знову заявив, що не збирається відмовлятися від розробок зі збагачення урану. Через тиждень після введення каральних заходів влада Ірану оголосила про початок будівництва нового ядерного реактора, призначеного для дослідницьких цілей.

21 червня двом інспекторам Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) був заборонений в'їзд на територію Ірану. Тегеран пояснив це тим, що фахівці були викриті у розголошенні конфіденційної інформації до отримання офіційного дозволу на її публікацію, а також у поданні неправильних звітів за підсумками інспекцій.

Читайте також:

Фідель Кастро передрік ядерну війну Ірану, США і Росії на початку липня

США затвердили нові санкції проти Ірану

Іран не пустив на свої ядерні об'єкти інспекторів МАГАТЕ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: