Іран пустить інспекторів МАГАТЕ на ядерний завод

Тегеран пішов на поступки та висловив готовність співробітничати з Міжнародним агенством з атомної енергії.

Під час шестисторонніх переговорів з питання іранської ядерної програми, які пройшли у Женеві 1 жовтня, Тегеран пішов на поступки та погодився допустити інспекторів МАГАТЕ на завод зі збагачення урану в місті Кумі.

Протягом найближчих двох тижнів генеральний директор МАГАТЕ Мохаммед ель-Барадеї має намір на запрошення іранської влади відвідати цю країну та обговорити "низку проблем".

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики та безпеки Хав'єр Солана повідомив, що Тегеран підтвердив свою готовність співробітничати із західними експертами.

За словами Солани, також досягнута базова домовленість про те, що Іран передаватиме свій уран іншим країнам, які займуться його збагаченням для дослідницького реактора в Тегерані.

У зустрічі взяли участь Іран, Німеччина і п'ять країн, які є постійними членами Ради Безпеки ООН: Великобританія, Китай, Франція, Росія і США. Крім того, в кулуарах пройшла двостороння зустріч заступника держсекретаря США Уїльяма Бернса і представника з іранського боку Саїда Джалілі.

Сторони ухвалили рішення провести ще одну зустріч до кінця жовтня поточного року.

Нагадаємо, провідні світові держави засудили Іран за будівництво другого збагачувального комплексу без відома МАГАТЕ.

Тегеран наполягає, що роботи в області збагачення урану ведуться виключно з метою використання енергії атома в мирних цілях, зокрема, для забезпечення паливом своїх майбутніх атомних електростанцій.

Але захід висунув Ірану "ядерний" ультиматум: США, Великобританія і Франція дали Ірану час до грудня, щоб розкрити усі дані про свої ядерні об'єкти. В іншому разі вони пообіцяли, що вдадуться до жорстких санкцій.

Читайте також:

Іран випробував свою найпотужнішу балістичну ракету

Ахмадінежад: країни, що звинуватили Іран, про це пошкодують

Мєдвєдєв дав Ірану п'ять днів, щоб повернути довіру світу

Другий іранський завод зі збагачення урану запрацює незабаром

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: