Іран запросив Євросоюз, Китай та Росію на свої ядерні об'єкти

Тегеран запропонував делегаціям низки країн (до списку не потрапили США) відвідати його ядерні об'єкти в Бушері й Натанзі.

Тегеран запропонував делегаціям від Росії, Китаю, Європейського союзу та низки інших країн відвідати іранські ядерні об'єкти.

Відповідне запрошення було розіслане країнам за підписом представника Ірану при Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) Алі Ашгара Солтані.

Як повідомили в іранському МЗС, візит може відбутися вже 15-16 січня. До речі, Сполучені Штати серед запрошених не значаться (натомість окрім вищеперерахованих у списку "гостей" є представники Ліги арабських держав, Куби та Єгипту).

Іранський уряд запросив відвідати його ядерні об'єкти в Бушері й Натанзі і висловив готовність взяти всі витрати на себе. Запланована також зустріч іноземних представників з главою МЗС Ірану Алі Салехом і главою іранської делегації на переговорах щодо атомної програми Саїдом Джалілі.

Атомна електростанція в Бушері, яка має почати працювати вже в січні, не викликає стурбованості у світової спільноти, оскільки відпрацьовані паливні стрижні з цієї АЕС будуть відправлятися до Росії і, отже, не можуть бути використані для виробництва атомної зброї.

Набагато більше запитань викликає ядерний центр у Натанзі, де запущено 9 тисяч центрифуг для збагачення урану. Новий раунд міжнародних переговорів щодо атомної програми Ірану має відбутися наприкінці січня.

Нагадаємо, попередній раунд переговорів завершився 7 грудня 2010 року в Женеві. Хоча з головної теми - врегулювання іранської ядерної проблеми – досягти компромісів не вдалося, вже в самому факті зустрічі спостерігачі побачили позитив.

Читайте також:

Ізраїль вважає, що Іран створить ядерну бомбу через 3 роки

Ахмадінежад оголосив Іран ядерною державою

Іран почав збагачувати уран з власної руди

В Ірані запрацювала перша атомна електростанція

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: