Іран запустив у космос свій перший супутник

Перший іранський супутник виведено на навколоземну орбіту. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Іран 3 лютого за допомогою своєї ракети-носія вивів на навколоземну орбіту перший національний супутник "Омід" ("Надія").

Ця подія приурочена до 30-ліття Ісламської революції в Ірані 1979 року. Розпорядження про запуск віддав особисто президент Ірану Махмуд Ахмадінежад.

Перший випробувальний пуск ракети "Кавешгяр-1", призначеної для збирання дослідницьких даних і виведення на орбіту першого національного штучного супутника Землі, Іран провів 4 лютого 2008 року. Того ж дня пройшла урочиста презентація першого іранського супутника "Омід", призначеного для науково-дослідних цілей у космосі і здатного працювати на низьких навколоземних орбітах.

В листопаді 2008 року іранська влада оголосила про другий в історії країни успішний запуск у космос ракети "Кавешгяр-2" ("Дослідник"), яка після завершення своєї місії через 40 хвилин на спеціальному парашуті повернулася на землю з науковими даними.

В Ірані також раніше заявляли, що в найближчому майбутньому планується запуск у космічний простір ракети власного виробництва "Кавешгяр-3" і "Кавешгяр-4" з тваринами на борту.

Запуски іранських ракет викликають занепокоєння на Заході і в Росії, оскільки, на думку експертів, це означає, що Тегеран близький до створення балістичних ракет великої дальності. Міжнародне співтовариство побоюється, що під прикриттям реалізації національних атомної і ракетної програм Тегеран прагне до створення ядерного боєзаряду і засобів його доставлення. Іранська влада заявила, що космічна програма країни має мирний характер і переслідує виключно науково-дослідницькі цілі.


Читайте також:
Чи є життя на Марсі: нові дані NASA
10 найбільш незвичайних предметів у космосі
Іран заявляє про другий в своїй історії успішний запуск ракети в космос (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: