Іран заявив, що в нього є 6 тисяч ядерних центрифуг

Віце-президент країни заявив про 6 тисяч діючих центрифуг та плани збільшити їх у наступному році.

Шість тисяч центрифуг діють в даний час в Ірані на заводі по збагаченню урану в Натанзі (провінція Ісфаган). Про це заявив в середу іранський віце-президент, керівник Організації по атомній енергії (ОАЕ) Ісламської Республіки Голямреза Агазаде.

"Сьогодні ми маємо шість тисяч центрифуг, що діють, і їх кількість буде збільшена наступного року (за іранським календарем він починається 21 березня)", - заявив Агазаде.

При цьому він підкреслив, що ядерна програма ІРІ, включаючи установку нових центрифуг, не уповільнювала темпів і здійснюється відповідно до планів керівництва країни.

США і деякі інші країни підозрюють, що Іран прагне таємно розробляти атомну зброю. Тегеран ці обвинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована на задоволення потреб країни в електроенергії.

На днях світові ЗМІ опублікували витяг з чергової конфіденційної доповіді генерального директора МАГАТЕ Мохаммеда ель-Барадеї з Ірану, який буде представлений на початку березня на сесії Ради керівників Агентства. У документі ель-Барадеї відзначає, що іранські атомники встановили лише один новий каскад з 164 центрифуг на додаток до вже наявних в Натанзі 3,8 тисяч пристроїв, зафіксованих МАГАТЕ в минулій доповіді з Ірану в листопаді 2008 року.

Читайте також:

Обама закликав Росію скоротити ядерні арсенали

Лідери шести країн виступили за переговори з Іраном

Іран пояснив, навіщо йому супутник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: