Іран заявив про готовність прийняти інспекції МАГАТЕ

Генсек ООН заявив, що Тегеран готовий показати інспекторам МАГАТЕ новий завод із збагачення урану.

29 вересня, постійний представник Ірану при ООН повідомив генеральному секретарю Пан Гі Муну, що Тегеран готовий допустити інспекторів МАГАТЕ на новий завод зі збагачення урану.

Про це повідомив сам генсек ООН.

"Він сказав, що його країна буде готова прийняти ці інспекції МАГАТЕ. Я щиро сподіваюся, що питання щодо цього і щодо інших об’єктів, усі питання з ядерних програм Ірану будуть вирішені через діалог, транспарентно, за участю МАГАТЕ", - сказав Пан Гі Мун.

Нагадаємо, раніше глава Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбар Салехі заявив, що Тегеран на зустрічі, яка має відбутися 1 жовтня, не обговорюватиме своє право на використання атомної енергії.

У свою чергу, член комісії парламенту Ірану з національної безпеки і зовнішньої політики Мухаммад Карамірад не виключив, що Тегеран може вийти з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

25 вересня Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило, що Іран повідомив його про будівництво на території країни нового заводу зі збагачення урану. МАГАТЕ зажадало від іранських властей надати повну інформацію і якнайшвидше забезпечити доступ інспекторів на нове підприємство.

Президент Ісламської Республіки тоді заявив, що цей завод зовсім не є секретним і жодних проблем з його перевірками не може бути.

Читайте також:

Іран випробував нові ракети

Захід висунув Ірану "ядерний" ультиматум

Іран повідомив про запуск другого заводу зі збагачення урану

Другий іранський завод зі збагачення урану запрацює незабаром

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: