Іран заявив, що готовий придбати збагачений уран за готівку

Тегеран направив у Міжнародне агентство з атомної енергії листа про готовність купляти паливо для свого ядерного реактора.

Іран знову заявив про готовність купувати паливо для свого ядерного реактора або обмінювати низькозбагачений (до 3,5%) уран на дозбагачений на своїй території.

Про це йде мова у листі, який Тегеран направив у Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).

"Я б хотів проінформувати МАГАТЕ від імені свого уряду, що Іран як і раніше розглядає варіант покупки палива за готівку", - сказано в зверненні представника Ірану при атомному агентстві ООН Алі Ашгара Солтані до глави МАГАТЕ Юкії Амано.

Солтані зазначив, що у разі, якщо МАГАТЕ не пристане на ці умови, Тегеран допускає обмін урану на своїй території.
"Проте якщо агентство не може виконати свої зобов’язання... в цьому випадку Іран готовий обмінювати низькозбагачений на заводі у Натанзі уран на збагачене паливо одночасно однією або кількома партіями на території Ірану", - зазначається в листі.

Нагадаємо, торік МАГАТЕ запропонувало Ірану операцію. Суть пропозиції полягала у тому, що ядерне паливо повинне було дозбагачуватися до 20% за межами Ірану, причому початися ця процедура повинна лише після того, як низькозбагачений уран буде переданий представниками організації. У Тегерані були згодні відправляти своє паливо за кордон лише після отримання ядерного палива.

Тегеран відкинув операцію і 9 лютого цього року почав дозбагачувати уран до 20%. Раніше президент країни Махмуд Ахмадінеджад заявив, що Іран може збагачувати уран і до 80%, проте країна не буде цього робити, оскільки не бачить потреб у такому виді палива.

Експерти, у свою чергу, підкреслюють, що поріг у 80% досить близький до порогу, при якому уран придатний для створення атомної бомби.

У МАГАТЕ вже підтвердили, що Іран виробив першу партію збагаченого до 20% урану, і висловили стурбованість щодо можливої військової складової іранської ядерної програми.

Читайте також:

Китай закликає дипломатично підійти до ядерної програми Ірану

Іран назвав повідомлення про секретну доповідь МАГАТЕ по ядерній бомбі сфабрикованими

Франція спростувала нові пропозиції Ірану по ядерному паливу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: