Іран заявив, що ні санкції, ні загрози вторгнення не зупинять процес збагачення урану

В Ірані спростовують інформацію про те, що на її території є секретні ядерні об'єкти.

Представник Ірану при МАГАТЕ Алі Ашгар Солтані заявив, що другий завод по збагаченню урану біля міста Кум є політичним посланням, суть якого полягає в тому, що ні санкції Ради безпеки ООН, ні погрози військових дій не зупинять процес збагачення урану під контролем МАГАТЕ.

Солтані порадив всім, хто ще з цим не змирився, змиритися. "Так що порада тим, хто ще не змирився з цією реальністю, - змиритися з цією реальністю, що збагачення продовжитися за будь-яку ціну, при (моніторингу) МАГАТЕ і в мирних цілях", - сказав Солтані.

Він також назвав невірними підозри в тому, що в Ірані є секретні ядерні об'єкти. Говорячи про доповідь, в якій містяться такі підозри, представник Ірану при МАГАТЕ зазначив: "Ми відкидаємо це на 100%. Судження подібного типу абсолютно неправильні, несправедливі, політичні і знаходяться поза мандата МАГАТЕ. Для цього немає жодних підстав".

У свою чергу, міністр закордонних справ Ірану Манучехр Моттакі заявив сьогодні, що Тегеран позитивно розглядає ініціативу МАГАТЕ щодо забезпечення паливом тегеранського реактора, але за умови здійснення обміну урану на території Ісламської Республіки.

"Якщо буде досягнуто домовленості про обмін урану (необхідного для функціонування тегеранського дослідницького реактора) на території Ірану, то сенс цього полягає в тому, що, з одного боку, іранський (низькозбагачений) уран буде вивозитися з території країни, а з іншого, (новий збагачений до 20%) буде ввозитися до Ісламської республіки ", - наводить агентство ІСНА слова міністра.

За словами Моттакі, Іран "не виражає великого бажання відправляти свій низькозбагачений уран за межі країни до одержання Тегераном (високозбагаченого) урану, необхідного для функціонування науково-дослідного тегеранського реактора".

Нагадаємо, згідно з запропонованою схемою МАГАТЕ, Іран повинен відправити 75% своїх запасів низькозбагаченого урану (усього, як вважається, у Тегерана є близько 1,5 тонн) для його подальшого збагачення в Росію. Потім зі збагаченого урану у Франції будуть зроблені паливні стрижні для ядерних реакторів, які передадуть Ірану.

Тегеран запропонував внести в цю угоду ряд поправок, які західні дипломати назвали неприйнятними. У свою чергу, міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу напередодні заявив, що його країна готова зберігати на своїй території уран, який після дозбагачення буде переданий Ірану.

Читайте також:

Іранський депутат: Росія використовує Тегеран у ролі пішака у грі з США

МАГАТЕ уклало з Іраном секретний договір про розширення ядерної програми

Британія пригрозила Ірану новими санкціями

Іран пригрозив Росії створити свою систему ППО, якщо не отримає ракет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: