Іран збудує новий ядерний центр

У 2011 році Іран приступить до спорудження нового центру зі збагачення урану, який стане лише одним з 10 запланованих ядерних об'єктів.

У 2011 році Іран приступить до спорудження нового центру зі збагачення урану, повідомив віце-президент країни, керівник Організації з атомної енергії Алі Акбар Салехі.

За його словами, новий центр стане одним з 10 запланованих ядерних об'єктів.

У листопаді минулого року президент Ірану Махмуд Ахмадінежад оголосив про плани довести обсяги виробництва ядерного палива в країні до 250-300 тонн на рік.

Минулого тижня стало відомо, що Іран запустив другий каскад центрифуг для збагачення урану до 20% на підприємстві в Натанзі.

Як відомо, США і низка інших країн Заходу звинувачують Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми розвитку мирної атомної енергетики. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма носить виключно мирний характер.

10 червня Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, якою запровадила нові санкції відносно Ірану у зв'язку з його відмовою згорнути роботи зі збагачення урану.

Документ передбачає, зокрема, санкції щодо іранських банків за кордоном, якщо є підозра, що вони мають стосунок до розвитку іранської ядерної або ракетної програми.

Згодом додаткові санкції ухвалив і Євросоюз. Ці санкції передбачають заморожування інвестицій у нафтогазовий сектор Ірану, заборону на передачу галузевих технологій і обладнання, а також на надання профільних послуг. У сфері торгівлі запропоновано заборонити експорт продукції, яка може бути використана Тегераном у військових цілях.

Читайте також:

США зізналися в наявності плану нападу на Іран

Іран порушив резолюції РБ ООН, запустивши другий каскад центрифуг у Натанзі

Іранський парламент захистив ядерну програму країни

Ахмадінежад оголосив Іран ядерною державою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: