Іран зізнався у фінансуванні режиму Карзая

Ісламська республіка Іран зацікавлена в стабільності Афганістану і тому надавала "підтримку" для відновлення країни.

Міністерство закордонних справ Ірану визнало, що Тегеран надавав "підтримку" Афганістану в справі відновлення країни, зруйнованої багатолітньою війною.

"Ісламська республіка Іран, будучи сусідом Афганістану, дуже зацікавлена в стабільності цієї країни. Тому Кабулу надавалася всебічна підтримка для відновлення країни", - заявив прес-секретар МЗС Рахім Мехманпараст (Ramin Mehmanparast).

При цьому іранський чиновник додав, що і надалі Тегеран буде допомагати афганському уряду в справі відновлення економіки і соціальної сфери країни, в якій вже кілька десятків років не припиняються бойові дії.

Заява іранського МЗС стала реакцією на слова президента Афганістану Хаміда Карзая, який заявив, що до його офісу з Тегерана привозять "валізи грошей". Карзай при цьому відзначив, що така форма підтримки його режиму є "відкритою і прозорою" і допомагає покрити дефіцит афганського бюджету.

Глава держави також заявив, що не бачить у валізах іранських грошей жодної проблеми, оскільки з США йому надходять аналогічні подарунки.

У Вашингтоні, правда, співробітництва Карзая з Тегераном не схвалили, заявивши, що американську сторону турбує "негативний вплив" Ірану на Афганістан.

Хамід Карзай прийшов до влади в Афганістані в 2001 році за допомогою американців, які вторглися в цю країну і повалили режим талібів. Іран, хоча і засудив це вторгнення, результатом його залишився цілком задоволений: офіційний Тегеран перебував у поганих відносинах з талібами, яких навіть іранський теократичний режим називав "мракобісами".

Читайте також:

Президент Афганістану зізнався в отриманні грошей від Ірану

Бойовики напали на будівлю ООН в Афганістані

НАТО зізналося у вбивстві мирних жителів в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: