Іран знову в центрі уваги

Президент Ірану запропонував дебати американському колезі. В той же час, до війни з Іраном готується Франція.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад запропонував своєму американському колезі Джорджу Бушу провести публічні дебати в рамках 62-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, що відкривається 18 вересня.
 
"Я вже пропонував провести такі дебати, і знову я говорю, дозвольте нам обговорити міжнародні проблеми в рамках роботи Генасамблеї ООН перед представниками всіх націй", - сказав іранський президент у неділю в інтерв'ю місцевому телебаченню.
 
За словами Ахмадінеджада, він готовий обговорити з Бушем "будь-які міжнародні питання, зокрема проблему Іраку". Потім світова громадська думка ухвалить рішення щодо запропонованих іранським і американським президентами варіантів вирішення світових проблем, вважає Ахмадінеджад.
 
Раніше іранські ЗМІ повідомили, що президент Ірану 25 вересня відправляється до Нью-Йорка для участі у 62-й сесії Генеральної Асамблеї ООН. Планується, що він виступить з промовою з трибуни ООН і зустрінеться з низкою глав іноземних держав. 

Крім того, в ході дводенної поїздки до Нью-Йорка Ахмадінеджад проведе зустрічі із представниками іранської діаспори в США. 

Минулого року Ахмадінеджад вже пропонував Бушу провести теледебати з глобальних питань сучасності. Проте адміністрація Білого дому відмовилася від пропозиції іранського президента, аргументувавши свою позицію тим, що "розмови про дебати - це просто відвернення уваги від... стурбованостей, які є в міжнародного співтовариства, а не тільки в США, відносно поведінки Ірану - від підтримки тероризму до прагнення здобути ядерний потенціал". 

В той же час, цікаві заяви щодо Ірану зробили представники французької влади. Голова МЗС Франції Бернар Кушнер сказав, що криза навколо іранської ядерної програми змушує міжнародне співтовариство готуватися до "гіршого", тобто до "війни".

Про це Кушнер заявив у неділю в ефірі телеканалу LCI.
 
"Необхідно готуватися до гіршого, а гірше - це війна", - сказав Кушнер, відзначивши, що, крім резолюцій ООН, необхідно вживати інших заходів стосовно Ірану.

Париж виступає за те, щоб Європейський Союз підготував нові санкції проти Ірану поза рамками ООН, відзначив міністр. "Ми вирішили підготуватися до нових можливих санкцій, які встановлювалися би поза рамками ООН, а були би європейськими санкціями", - заявив глава МЗС Франції. 

Він уточнив, що з такою пропозицією виступила Німеччина: "Таку пропозицію зробили наші німецькі друзі". "Ми повинні вести переговори до останнього", - додав Кушнер, відзначивши, що "Іран, який володіє ядерною зброєю, є серйозною загрозою для всього світу". 

Рада безпеки ООН у зв'язку з небажанням Тегерана ввести мораторій на збагачення урану прийняв дві резолюції 1737 і 1747, які передбачають санкції відносно іранської ядерної програми. Іран відмовився виконувати вимоги цих документів, назвавши їх незаконними. 

Проте, на початку літа, після зустрічі секретаря іранської Ради безпеки Алі Ларіджані з главою МАГАТЕ Мухаммедом ель-Барадеї, Тегеран активізував співпрацю з МАГАТЕ, прагнучи переконати світову спільноту в мирній спрямованості своєї ядерної програми. 

Тим часом, деякі постійні члени РБ ООН, такі як США, Великобританія і Франція, знову закликали посилити тиск на Тегеран і почати роботу над проектом чергової резолюції, що передбачає додаткові санкції відносно Ірану. 

У Вашингтоні 21 вересня для обговорення нової резолюції РБ ООН з введення санкцій проти Ірану у зв'язку з його ядерною програмою зберуться представники п'яти країн - постійних членів РБ ООН і Німеччини. 

За словами офіційного представника держдепартаменту США Шона Маккормака, в центрі уваги учасників засідання буде питання про те, які санкції будуть включені в наступну резолюцію ООН.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: