Іран звинуватили в придбанні ракет у КНДР, здатних вразити Західну Європу

Іран придбав ракети, дальність польоту яких дозволить Ісламській республіці завдати удару як по столицях країн Західної Європи, так і досягти Москви.

Іран придбав у КНДР серію виконаних за російським зразком сучасних ракет, дальність польоту яких дозволить Ісламській республіці завдати удару як по столицях країн Західної Європи, так і досягти Москви. Про це стало відомо з матеріалів сайту Wikileaks.

Інтернет-ресурс планував опублікувати якесь конфіденційне листування влади США з іноземними урядами. Проте 28 листопада вдень Wikileaks виявився заблокований в результаті хакерської атаки.

Тим не менш адміністрація сайту надала свої матеріали низці західних газет (у тому числі іспанській Pais, французькій Monde, британськійї Guardian і New York Times), які ввечері 28 листопада почали публікувати уривки з телеграм американських послів та інших секретних матеріалів. Всього сайт WikiLeaks планував опублікувати 250 тисяч документів.

Як стало відомо з однієї з розсекречених телеграм, датований 24 лютого 2010 року, Іран придбав у Північній Кореї 19 ракет серії R-27, потужність яких значно перевершує офіційно визнану Вашингтоном.

Нагадаємо, раніше Білий дім заявив, що публікація американських службових дипломатичних документів, наданих інтернет-ресурсом Wikileaks низці західних газет, поставила під загрозу права і життя людей, чиї імена містяться в публікаціях.

Раніше повідомлялося, що в розпорядженні WikiLeaks знаходиться близько трьох мільйонів різноманітних документів, що стосуються діяльності американських посольств у різних країнах світу.

У 2010 році WikiLeaks вже двічі публікував службові документи американського уряду, але вони стосувалися діяльності Пентагону в Іраку і Афганістані. У передачі сайту документів у липні був звинувачений розвіданалітик сухопутних сил США рядовий Бредлі Меннінг.

Серед останніх документів, що опублікував через провідні світові ЗМІ сайт WikiLeaks, що спеціалізується на поширенні секретних документів,  було понад 250 тисяч листів дипломатів США.

Нагадаємо, сайт Wikileaks отримав скандальну славу після публікацій документів Пентагону про військові дії в Іраку і Афганістані.

Влада США припускає, що конфіденційну інформацію "злив" військовий аналітик Бредлі Меннінг: його вже заарештовано.

Нагадаємо, Стокгольмський окружний суд 18 листопада видав ордер на арешт засновника сайту WikiLeaks Джуліана Ассанжа, якого звинувачують у зґвалтуванні, сексуальних домаганнях і протиправному примусі.

Читайте також:

В Ірані запрацювала перша атомна електростанція

WikiLeaks опублікує секретні документи, які посварять США та Росію

WikiLeaks опублікує тисячі секретних документів щодо різних країн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: