Іран звинуватив Москву у зраді та проголосив "Смерть Росії!"

Через санкції Ради Безпеки ООН давні партнери - Росія та Іран - можуть перетворитися на ворогів. У Тегерані на додачу до гасел "Смерть США!" вже почали лунати заклики "Смерть Росії!".

Запровадження нових санкцій проти Ірану зіпсувало відносини колись гарних партнерів - Ісламської Республіки і Росії. Найбільш жорсткі політики Ірану додали РФ та Китай до списку "ворогів країни".

Після засідання Ради Безпеки ООН, на якому Москва та Пекін підтримали запропоновані Вашингтоном заходи, в Тегерані зазвучали заклики "Смерть Росії!" і "Смерть Китаю!".

Їхні відносини підірвали також постійні затримки з введенням в експлуатацію Бушерської АЕС з боку Росії і переорієнтація Китаю на закупівлю нафти у Саудівської Аравії замість Ірану.

Зростання напруженості між давніми партнерами відбулося попри те, що Росія і Китай і так домоглися пом'якшення низки жорстких формулювань, які спочатку пропонували США, щоб відстояти свої економічні та політичні інтереси.

Але, на думку експертів, Москві було вигідно підтримати Захід, тим більше що вона також не зацікавлена в появі поблизу своїх кордонів "ядерної держави з непередбачуваним керівництвом".

Водночас є й інша точка зору. Деякі аналітики переконані, що, схиливши РФ на свій бік в питанні прийняття санкцій, Захід просто зіграв з Москвою злий жарт. Йому невигідно партнерство Ірану ні з РФ, ні з КНР. При цьому з часом США самі підуть назустріч Тегерану, зі своїми пропозиціями та інвестиціями, але вже без Росії.

Тим часом наприкінці травня Тегеран недвозначно просив Росію підтримати його позицію і тристоронню угоду, досягнуту між Іраном, Туреччиною і Бразилією, згідно з якою збагачення урану має відбуватися в Туреччині. Підтримка позиції США, за словами президента Ірану Махмуда Ахмадінежада, викликала в республіці подив і змусила замислитися, чи є РФ дружньою державою.

Західна преса вже тоді, коментуючи ці випади на адресу РФ, писала про те, що Тегеран практично оголосив Москві війну. У Росії заяви Ахмадінежада сприйняли як надто емоційні і поквапилися уточнити, що політика країни не є ані проамериканською, ані проіранською.

Ухвалена резолюція Радбезу - четвертий з 2006 року пакет санкцій - закликає ще більше обмежити продаж звичайних озброєнь Ірану та розширює міжнародні інспекції вантажів, які прямують до Ірану або з Ірану. У порівнянні з початковим проектом США санкції пом'якшені, але Білий дім заявив, що скористається резолюцією для ведення розширеної фінансової війни проти Ірану, діючи спільно з основними союзниками в Європі, Азії і на Близькому Сході.

За резолюцію висловилися 12 з 15 членів РБ: Бразилія і Туреччина проголосували "проти", Ліван утримався.

У той же день іранське керівництво заявило, що не підкориться діям ООН і буде продовжувати ядерні розробки.

Ахмадінежад назвав нові санкції ООН марними, порівнявши їх з "настирливими мухами". "Я відправив одному з членів РБ ООН повідомлення, що він може висякатися у свою резолюцію і викинути її у відро", - сказав іранський лідер.

У цілому, санкції викликали досить стриману і навіть скептичну реакцію в ЗМІ. Досі жодні резолюції не змогли перешкодити Ірану розвивати ядерну програму.

Читайте також:

Іран: ООН може висякатися в резолюцію і викинути її у відро

Радбез ООН ввела санкції проти Ірану

Ахмадінежад оголосив Іран ядерною державою

Іран розробив новий вид зброї, щоб дати відсіч американцям

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: