Іран звинуватив Москву в нелегальній дипломатичній активності

Росія образила Іран бажанням провести "секретний саміт" прикаспійських держав. В Ірані сумніваються, що це саміт СНД,

Заяви іранських друзів Росії викликали обурення в Москві.

Іранські офіційні представники назвали "нелегальним" майбутній неформальний саміт президентів чотирьох прикаспійських держав – Росії, Туркменістану, Азербайджану і Казахстану в казахському місті Актау.

Дипломатичне джерело в Москві заявило: Якщо Ірану не подобається формулювання "прикаспійські держави", то можна сказати, що саміт пройшов в рамках СНД. Такі зустрічі проводяться регулярно в різних форматах".

Джерело додало: "Жодні документи про співпрацю в басейні Каспійського моря, підписання яких неможливе без згоди Ірану, на саміті не розглядалися".

Міністр закордонних справ Ірану Манухер Мотаккі заявив, що майбутній саміт в Актау "суперечить національним інтересам Ірану".

Нагадаємо, Туркменістан в грудні 2009 року введе в дію додаткову гілку газопроводу Довлетабат-Серахс-Хангеран до Ірану.

Це дозволить Ашхабаду, який конфліктує з Газпромом, збільшити поставки палива до Ірану з 8 до 20 мільярдів кубометрів в рік.

Щорічно Туркменістан поставляє до Ірану до 8 мільярдів кубометрів газу по трубопроводу Корпедже-Курт-Куї з родовища Корпедже на заході країни. Проектна потужність нового газопроводу, що бере свій початок з найбільшого газового родовища Туркменістану Довлетабат, складе 12,5 мільярдів кубометрів газу в рік.

Зараз Іран разом з Росією є традиційним покупцем туркменського газу. У червні сторони домовилися збільшити поточні поставки до 14 мільярдів кубометрів газу в рік і будівництві нового газопроводу.

Читайте також:

Іран знижує обсяги закупівлі газу в Росії

Іран відмовився від російських літаків через аварії

Іран звинуватив в організації масових безладів західних журналістів

США та Іран провели "душевні" переговори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: