Іран звинуватив Захід в нездатності вести переговори

Західні країни-учасники не готові вирішити ядерну ситуацію в Ірані.

Західні країни-учасники переговорного процесу щодо врегулювання іранської ядерної програми не готові вирішити ситуацію, що склалася.

Про це повідомляє інформаційне агентство ІРНА з посиланням на заступника секретаря Вищої ради національної безпеки (ВРНБ) із зовнішньої політики Ірану Алі Бакер.

"У Заходу немає необхідної готовність продовжувати діалог, не дивлячись на заяви (Високого представника ЄС із зовнішньої політики і міжнародної безпеки) Хав'єра Солани та досягнуті домовленості в ході другого женевської зустрічі (представників" шістки "міжнародних посередників та Ірану)", - сказав Бакер.

"Вони (західняки) взаємодіють з іншими країнами, погрожуючи їм і роблячи на них тиск для того, щоб досягти своєї мети", - відзначив він.

Нагадаємо, 20 листопада в Брюсселі відбулася зустріч, за підсумками якої МАГАТЕ і шістка (США, КНР, Росія, Франція, Великобританія і Німеччина) закликали Тегеран переглянути своє рішення щодо можливості збагачувати уран за межами Ірану. Учасники зустрічі визнали, що влада Ірану не дали "позитивної відповіді" на пропозиції МАГАТЕ. Вони також заявили, що розчаровані відсутністю видимого прогресу у вирішенні іранської ядерної проблеми. "Іран не брав участі в не інтенсивному діалозі і, зокрема, не погодився на нову зустріч", йдеться в заяві, оприлюдненій за підсумками зустрічі.

Позачергова зустріч "шістки" була викликана відмовою Ірану не тільки від основної пропозиції МАГАТЕ, який передбачає вивезення близько 70% низькозбагаченого урану з Ісламської Республіки з метою його дозбагачення в Росії і виробництва збірок для тегеранського дослідницького реактора, а також і альтернативного - вивезення іранського урану до Туреччини .

У свою чергу, міністр закордонних справ Ірану Манучехр Моттакі заявив, що Тегеран позитивно розглядає ініціативу МАГАТЕ щодо забезпечення паливом тегеранського реактора, але за умови здійснення обміну урану на території Ірану.

Читайте також:

Іран проводить військові навчання для захисту ядерних об'єктів

США запропонували ввести нові санкції стосовно Ірану

Іран заявив, що ні санкції, ні загрози вторгнення не зупинять процес збагачення урану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: