Іранська опозиція закликає іслам до боротьби з Ахмадінеджадом

Опозиціонери планують звернутися з проханням до релігійних діячів Ірану прийняти фетву (оцінку з позицій ісламу) щодо Ахмадінеджада.

Представник кандидата на пост президента Ірану Мsр-Хоcсейна Мусаві заявив, що опозиція має намір домогтися визнання перемоги Махмуда Ахмадінеджада недійсною.

Для цього опозиціонери планують звернутися з проханням до релігійних діячів Ірану прийняти фетву (оцінку з позицій ісламу) щодо Ахмадінеджада. За словами представника Мусаві, це робиться для того, щоб духовний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї змінив свою точку зору на колишні президентські вибори. Раніше аятолла Хаменеї підтримав перемогу Ахмадінеджада, закликавши громадян Ірану надати йому підтримку.

Співрозмовник телеканалу також відзначив, що прихильники Мусаві навряд чи досягнуть революції в Ірані, але спробують змінити ситуацію.

Вибори президента Ірану, які пройшли 12 червня, викликали масові акції протесту. За офіційними даними, перемогу на них здобув чинний глава держави Махмуд Ахмадінеджад, а опозиційний кандидат, який виступає за проведення реформ, Мир-Хосейн Мусаві зайняв друге місце.

Прихильники Мусаві не визнають результати виборів, у зв'язку з чим з 13 червня в країні проходять мітинги проти Ахмадінеджада. Поліція попереджає спроби людей збиратися у великі групи; крім того, влада країни заборонила Мусаві провести національний марш протесту.

Мир-Хосейн Мусаві подав скаргу на підсумок президентських виборів, яка буде розглянута Радою вартових конституції протягом 10 днів.

Читайте також:

Після виборів в Ірані розпочалися масові арешти опозиціонерів

Ахмадінеджад: Іран продовжить розвивати ядерну програму

Про свою перемогу на виборах в Ірані заявили відразу два кандидати

В Ірані розпочалися протести у зв'язку з перемогою Ахмадінежада

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: