Іранська влада відібрала у правозахисниці Нобелівську премію

У відомої правозахисниці Ширін Ебаді вилучили медаль і диплом Нобелівської нагороди, а також погрожували її вбити.

Влада Ірану конфіскувала у відомої правозахисниці Ширін Ебаді медаль і диплом Нобелівської нагороди, яку вона отримала в 2003 році за боротьбу за права людини і демократію в ісламській республіці.

Як розповіла офіційна представниця МЗС Норвегії Рагнільда Імерслунд з посиланням на анонімні джерела, "не пізніше ніж тиждень тому" за рішенням влади нагороду вилучили з сейфу в одному з банків.

За її словами, послу Ірану в Норвегії вже направлено відповідний запит з вимогою повернути нагороду правозахисниці, якщо Нобеля дійсно вилучали.

При цьому МЗС Ірану поки що утримується від коментарів.

Тим часом низка іранських видань повідомили про те, що Ебаді останнім часом погрожували вбивством. На думку правозахисниці, за цими погрозами стоїть іранське керівництво.

Ебаді заявила, що невідомі зв’язалися з її чоловіком і повідомили, що "вона скрізь в небезпеці - незалежно від того, в якій частині світу вона зараз перебуває". Окрім Нобелівської нагороди, у Ебаді, за її словами, забрали медаль французького Почесного легіону і ще декілька інших нагород за правозахисну діяльність.

Ширін Ебаді була нагороджена Нобелівською премією миру в 2003 році "за внесок у розвиток демократії і боротьбу за права людини, особливо жінок і дітей, в Ірані". В ісламській республіці і за її межами Ебаді відома активною діяльністю в багатьох правозахисних організаціях. В Ірані, зокрема, Ебаді заснувала асоціацію підтримки прав дитини.

Правозахисниця сповідує іслам, але в той же час виступає за нове тлумачення ісламських законів з тим, щоб вони не порушували основні права людини. Неодноразово публічно виступала проти президента Махмуда Ахмадінежада.

(Відео: Associated Press)

Читайте також:

Після переобрання Ахмадінежада в Ірані зросла кількість страт

Іран заробив 5 млрд доларів на відмові від американської валюти

В Ірані засуджено до страти ще п'ятьох опозиціонерів

Іран розробив супутник для спостереженням за Європою та США

ВідеоІранська влада відібрала у правозахисниці Нобелівську премію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: