Іранська влада заборонила журналістам висвітлювати студентські демонстрації

Зарубіжним журналістам, що працюють в Ірані призупинили акредитацію на період студентських демонстрацій з 7 по 9 грудня. Військові готові придушити виступи опозиціонерів.

Влада Ірану призупинила роботу іноземних журналістів, акредитованих в країні, через майбутні щорічні студентські демонстрацій, щоб уникнути провокацій з боку опозиції.

Акредитація іноземних журналістів в Ірані буде призупинено з 7 по 9 грудня, у ці дні репортерам наказано не виходити за межі своїх офісів.

Крім того, мешканці Тегерана відзначають, що напередодні початку демонстрацій у місті був обмежений доступ до Інтернет.

Щорічні мітинги проводяться в Тегерані 7 грудня в пам'ять про трьох студентів, які загинули під час антиамериканських протестів в 1953 році.

Іранські сили безпеки, включаючи гвардійський Корпус вартових Ісламської революції, попередили, що не забаряться втрутитися, щоб запобігти будь-якій спробі використати цю подію для проведення акцій протесту з боку опозиції.

Місцеві оглядачі відзначають, дії іранської влади пояснюються бажанням не допустити повторення протестів опозиції, котрі пройшли влітку 2009 року слідом за перемогою на президентських виборах консервативного лідера Махмуда Ахмадінежада.

Зі свого боку правозахисники міжнародної організації "Репортери без кордонів" заявили, що умови роботи журналістів в Ірані "погіршуються з кожним днем".

"Журналісти, які вирішили не залишати країну, постійно піддаються загрозі або викликам розвідувальних служб, у тому числі розвідслужби Корпусу вартою Ісламської революції", - зазначають правозахисники.

"Деякі з них в ході абсолютно незаконних судових процесів були засуджені до тривалих термінів тюремного ув'язнення", - зазначають "Репортери без кордонів". 

Читайте також:

Іран висловив незадоволення через заборону будівництва мінаретів в Швейцарії

США нагадала Ірану про термін прийняття рішення по резолюції МАГАТЕ

Головного редактора іранської газети посадили на дев'ять років

Іран розкритикував Росію за підтримку резолюції МАГАТЕ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: