Іранські військові вторглися до нафтового родовища в Іраку

В Багдаді повідомили, що війська Ірану на кілька годин незаконно вторглися на іракську територію. Чим була зумовлена операція, не відомо.

Іранські збройні сили 17 грудня незаконно перетнули кордон з Іраком та на кілька годин зайняли одне з нафтових родовищ в провінції Майсан на південному сході країни.

Як повідомили арабські телеканали, вилазка на територію сусідньої держави завершилася установкою на родовищі іранського прапора.

Жодних офіційних заяв з приводу інциденту ні з Багдада, ні з Тегерана не надходило.

Нафтоносний район Факка розташований на іракській стороні поблизу кордону між двома країнами, який проходить через пустелю.

Нагадаємо, військовий конфлікт між Іраном і Іраком тривав з 1980 по 1988 роки. Ірано-іракська війна почалася 22 вересня 1980 року з вторгнення іракської армії до іранської провінції Хузестан. Причиною ворожнечі стала територіальна суперечка за багаті нафтою райони в іранській провінції.

Спочатку іракська армія просувалася досить успішно, але потім Іран пішов у запеклий опір і наступ Іраку було зупинено. До літа 1982 року Іран повернув окуповані Іраком території, після чого сторони почали війну на виснаження. Перемир'я було підписане 20 серпня 1988 року і відновило довоєнну ситуацію. Під час восьмилітньої війни активно застосовувалася хімічна зброя.

Читайте також:

США встановили в Іраку радари для спостереження за Іраном, Сирією та Туреччиною

Нафтові ціни пішли вгору після ракетних випробувань Ірану

Іран заробив 5 млрд доларів на відмові від американської валюти

Після бомбардувань США в Іраку народжуються діти-мутанти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: