Іранські військові кораблі вперше за 30 років увійшли в Суецький канал

Напередодні проходу через Суец кораблів ВМС Ірану повідомляло, що на борту військових судів немає зброї масового ураження.

Кораблі ВМС Ірану вранці 22 лютого увійшли в Суецький канал для переходу з Червоного в Середземне море.

Вперше інформація про намір кораблів ІРІ пройти через Суец з'явилася ще в січні, коли командування іранських ВМС заявило про майбутнє розширенні сфери дій флоту за межі Перської затоки і найближчих районів Індійського океану.

Прохід суден через канал запланований в рамках річного навчального походу іранських військових кораблів, про який ЗМІ Ісламської Республіки повідомили ще в січні. Тим часом в Ізраїлі заявили про провокацію.

"Вони ввійшли в канал о 05:45 ранку за місцевим часом", - повідомив представник адміністрації каналу. Прохід іранських фрегата Alvand і допоміжного корабля Kharg через Суец очікувався ще в понеділок вранці, але потім був відкладений.

Раніше в Управлінні Суецького каналу відзначали, що не мають підстав заборонити прохід Alvand і Kharg. При цьому там підкреслювали, що будь-який військовий корабель, незалежно від того, під яким прапором він ходить, повинен отримати дозвіл від міністерства оборони АРЄ.

Минулого тижня влада Єгипту дала позитивну відповідь на запит іранського дипломатичного представництва в Каїрі про дозвіл на прохід іранських кораблів через канал. Єгипетське телебачення напередодні проходу через Суец кораблів ВМС Ірану повідомляло, що на борту військових судів немає зброї масового ураження.

За повідомленням єгипетської влади, Іран заплатить за прохід своїх кораблів - фрегата Alvand і судна постачання Kharg - 290 тисяч доларів.

Кораблі іранських ВМС не проходили через Суецький канал з часу Ісламської революції 1979 року, коли в результаті ісламської революції в Ірані відносини між Каїром і Тегераном серйозно зіпсувалися.

Майбутній прохід кораблів ВМС Ірану в Середземне море викликав тривогу в Ізраїлі, оскільки іранські судна повинні податися до Сирії, з якою Ізраїль формально перебуває в стані війни. Ізраїльський прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху розцінив цей крок як спробу Тегерана посилити свій вплив у регіоні. Міністр закордонних справ Ізраїлю Авігдор Ліберман назвав запланований прохід іранських кораблів Суецьким каналом "провокацією, яка демонструє, що самовпевненість і зухвалість іранців ростуть з кожним днем".

Разом з тим, ізраїльські військові не бачать у кораблях ВМС ІРІ серйозної загрози, вважаючи, що у разі збройної провокації вони можуть бути знищені за лічені хвилини.

Суецький канал - одна з найважливіших світових транспортних артерій, через яку з Європи до Азії і назад, не здійснюючи тривалого плавання навколо Африки, щодня проходять 45-50 судів.

Читайте також:

Влада Єгипту пропустила іранські військові кораблі через Суецький канал

Іран почав виробництво нової зброї, втричі швидшої за звук

Іран продовжить збагачення урану, "навіть за війни з США"

ВідеоІранські військові кораблі вперше за 30 років увійшли в Суецький канал

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: