Іранських вартових включать до списку терористів

Адміністрація США збирається включити іранський Корпус вартових ісламської революції в список терористичних організацій.

Адміністрація США збирається включити іранський Корпус вартових ісламської революції в список терористичних організацій. Про це повідомляє 15 серпня газета „The Washington Post” з посиланням на американських чиновників.

За їхніми даними, в Білому домі вважають, що елітна воєнізована структура Ірану, чисельність якої складає 125 тисяч чоловік, має пряме відношення до озброєних зіткнень в Іраку і Афганістані, а також підтримує екстремістів на всьому Близькому Сході.

У тому випадку, якщо корпус буде офіційно внесений до списку терористичних структур, США зможуть блокувати зарубіжні активи вартових, а також присікати будь-які їх фінансові операції і операції з іноземними компаніями.

Видання відзначає, що Корпус вартових ісламської революції став би першою урядовою структурою, яку США можуть включити до терористичних, оскільки зазвичай в цей список потрапляють недержавні організації.

Газета нагадує, що американці включили Іран до державних спонсорів тероризму ще у 1984 році. У травні 2007 року вперше дипломати двох країн зустрілися в Багдаді за столом переговорів. 

Проте, як відзначають чиновники, США незадоволені тим, що іранська варта має вагомі зв'язки з іноземними фірмами, що продають зброю, а також тією ситуацією, яка склалася з питання подальшого розвитку іранської ядерної програми.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: