Іранський атомний реактор запрацює через два місяці

Будівництвом реактора в Бушері займається російська державна компанія "Росатом", яка запевняє, що виробляти ядерну зброю Іран не буде.

Атомний реактор в Бушері буде запущений менше, ніж через три місяці - про це в п'ятницю, 5 березня, оголосив глава іранського Національного агентства з атомної енергії Алі Ахбар Салах.

"Реактор буде запущений у відповідності з графіком наприкінці весни і буде працювати так само, як всі реактори у світі", - заявив Салах.

Нагадаємо, що будівництвом реактора в Бушері займається російська державна компанія "Росатом", що уклала угоду з іранським керівництвом ще 15 років тому.

Як запевняє російська сторона, АЕС "Бушер" призначена виключно для мирних цілей, і не може бути використана для виробництва ядерної зброї. Тим більше, що робота реактора буде контролюватися інспекторами МАГАТЕ, а використані паливні стрижні Іран буде зобов'язаний повертати до Росії.

Нагадаємо, що на цьому тижні Росія висловила розчарування у зв'язку з відмовою Ірану відправляти вироблений уран на дозбагачення в інші країни. Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що російське керівництво готове розглянути можливість введення додаткових санкцій відносно Ірану.

Читайте також:

Іран заявив, що готовий придбати збагачений уран за готівку

Китай закликає дипломатично підійти до ядерної програми Ірану

Іран назвав повідомлення про секретну доповідь МАГАТЕ по ядерній бомбі сфабрикованими

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: