Іранський фізик-ядерник втік до США

Джерела в ЦРУ повідомили, що США сподівається попередити виготовлення ядерної зброї Іраном, користуючись інформацією від Амірі.

Іранський фізик-ядерник Шаарам Амірі, зниклий влітку 2009 року, переселився в США і почав співпрацювати з Центральним розвідувальним управлінням країни.

Про це повідомляють джерела в розвідці. Представники ЦРУ відмовилися коментувати дану інформацію.

Відзначається, що зникнення Амірі є частиною ретельно спланованої операції відомства, мета якої полягала в тому, щоб переманити вченого на бік США. Також повідомляється, що ЦРУ вдалося вийти на фізика-ядерника через посередника. Останній від імені США запропонував Амірі виїхати з Ірану.

За словами журналістів, в розсекреченому щорічному звіті ЦРУ, наданому Конгресу, йшлося про те, що у Ірану все ще залишається можливість для розробки ядерної зброї. При цьому у відомства немає точних даних про те, що ця країна дійсно планує займатися виробництвом зброї.

Колишній директор управління Білого дому по боротьбі з тероризмом Річард Кларк зазначив, що значущість проведеної операції буде залежати від того, якою інформацією володіє Амірі.

Він пояснив, що ядерною програмою Ірану займаються кілька вузькоспеціалізованих відомств. Також Кларк засумнівався в тому, що перехід одного вченого на бік США допоможе серйозно нашкодити планам Тегерана зі створення ядерної зброї.

Шаарам Амірі пропав у червні 2009 року на території Саудівської Аравії під час паломництва по святих для мусульман місць. Тегеран неодноразово звинувачував США у викраданні громадянина Ірану і вимагав його повернути.

Проте у Вашингтоні заявляли, що не мають в своєму розпорядженні ніякої інформації про місцезнаходження цієї людини.

У пресі вже з'являлися припущення про те, що Амірі міг сам перейти на бік США. На думку журналістів, саме зникнення вченого змусило Іран визнати наявність на території країни другого секретного заводу зі збагачення урану.

Читайте також:

У вбивстві вченого-атомника з Ірану ЗМІ звинувачують ізраїльський спецназ

МЗС Ірану звинуватило США та Ізраїль у вбивстві вченого-атомника

В Ірані підірвали провідного фізика-ядерника країни

Обама: Іран потрібно "поставити на місце"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: