Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Іранський депутат заявив про майже 4 тисячі затриманих під час масових протестів

Декілька сотень затриманих вже звільнили, але на деяких чекає смертна кара.

Депутат парламенту Ірану Махмут Садегі заявив у вівторок, 9 січня, що кількість затриманих правоохоронцями під час масових протестів могла сягати 3700 людей.

Садегі, якого відносять до крила реформаторів, при цьому послався на списки, які є в розпорядженні поліції та спецслужб, повідомляє агентство dpa. Раніше оцінювали, що кількість затриманих становить від 1000 до 1800 осіб.

ВідеоБитва мітингів. Влада Ірану вивела на вулиці міст десятки тисяч своїх прихильників

Протести почалися після зростання цін і перетворилися на сутички із правоохоронцями. Загинула принаймні 21 людина, близько півтисячі опинилися за ґратами. Після тижня кривавих протестів влада заявила про перемогу над ворогами режиму і запевняє, що невдоволених було не більше 15 тисяч.

Битва мітингів. Влада Ірану вивела на вулиці міст десятки тисяч своїх прихильників

Депутат заявив, що родинам затриманих демонстрантів мають негайно повідомити про їхню долю. Комісія парламенту країни з громадянських свобод звернулася до міністерства юстиції з проханням про доступ до затриманих, повідомили в комісії.

Тим часом на волю вже випустили близько 200 затриманих, більшість із яких - студенти. Очікується, що процес звільнення триватиме, але правоохоронці запевнили, що він не стосуватиметься підбурювачів протестів та тих, кого звинувачують у безладах. На членів "Організації моджахедів іранського народу", яким закидають підбурювання протестів, може чекати навіть смертна кара.

Раніше один з провідних ультраконсервативних представників вищого духовенства Ірану Ахмад Хатамі закликав вважати демонстрантів ворогами ісламу. "Їм не має бути прощення", - заявив він.

Протести в Ірані розпочалися одразу в низці міст 28 грудня 2017 року. Спочатку вони були спрямовані проти економічної політики Тегерана та зростання цін, однак згодом учасники акцій почали висловлювати невдоволення урядом та духовним керівництвом країни.

Згодом в країні розпочалися акції і на підтримку уряду, в яких брали участь десятки тисяч людей. Згідно з офіційними даними, під час антиурядових протестів загинули 22 людини.

Залиште свій коментар

Вибір редакції